WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Elektryczne kombi VW na bazie konceptu ID. Space Vizzion może zyskać charakteru

Elektryczne kombi Volkswagena, które zostało nam zapowiedziane w ramach koncepcji Space Vizzion może wyewoluować do znacznie ciekawszej formy.

Według Scotta Keogha, CEO i prezesa Volkswagen Group of America, koncepcja Space Vizzion wejdzie na rynek amerykański w 2022 roku. Jednak produkcyjna wersja ID. Space Vizzion może nie dotrzeć do salonów w takim wydaniu, jakie widzieliśmy na Auto Show w Los Angeles w 2019 roku. Wszystko dlatego, że BMW ponoć ciągle eksperymentuje z różnymi wariantami tego „przystojnego, akumulatorowo-elektrycznego kombi”.

Stany Zjednoczone mogą więc otrzymać mocniejszy wariant pojazdu przypominający Alltrack. Taki model miałby większe felgi i opony, dodatkowe poszycie nadwozia i zestaw bagażników dachowych. Jak to jednak przełoży się na zasięg na jednym ładowaniu, kiedy opór powietrza zostanie zwiększony dodatkami, a do tego swoje trzy grosze dorzucą większe koła?

Jak to zwykle bywa, dostajemy więcej pytań, niż odpowiedzi i tak naprawdę pozostaje nam cieszyć się, że Volkswagena eksperymentuje ze swoimi elektrycznymi modelami z myślą o różnych wymaganiach na odmiennych rynkach.

ŹRÓDŁO: Motor1