Reklama
aplikuj.pl

Unikalne elektryczne Mini składa hołd superbohaterowi Flash

Elektryczne Mini Flash Edition

Co powiecie na jedyne w swoim rodzaju elektryczne Mini, które dzierży motyw superbohatera Flash, czyli tego „szybszego od światła” z DC Comics?

Motyw Flasha na elektrycznym Mini

Mini dzięki całkowicie elektrycznemu modelowi Cooper SE uhonorowało to, co dało życie Flashowi, czyli sam komiks. Za obecny na jego nadwoziu motyw jest odpowiedzialny Carmine Di Giandomenico, który stworzył ponad 34 wydania komiksu Flash. Robota trafiła więc w ręce profesjonalisty, który przerobił okładkę numeru 123 dla tego samochodu.

Czytaj też: Co z Mini? BMW ogłasza swoje plany
Czytaj też: F350 Mini JCW od Manhart wprowadza nas w świąteczny klimat
Czytaj też: Nowy kabriolet Mini Cooper S dostrzeżony z nielicznym kamuflażem

Ten Mini Cooper SE Flash nie powstał jednak bez przyczyny, a ze względu na międzynarodowe targi Lucca ChanGes 2020, które obejmują komiksy, gry, fantasy i animację. Jego nadwozie przedstawia z kolei Flasha w dwóch odsłonach (Jaya Garricka i Barrego Allena).

Czytaj też: Nie zgadniecie co napędza to Mini z silnikiem za kabiną
Czytaj też: Klasyczne Mini z silnikiem Hondy Civic może zachwycić
Czytaj też: Po tuningu Manhart Mini JCW GP trudno się oprzeć

Sam projekt powstał w zaledwie dziesięć godzin, a Mini będące dla niego podstawą nadal napędza pojedynczy silnik elektryczny, rozkręcający przednią oś mocą 184 koni i 270 Nm momentu obrotowego. Sprint do 96,5 km/h? Całe 6,9 sekundy. Maksymalna prędkość? Ograniczona do 150 km/h, więc światła ten maluch nie przegoni.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News