WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Taycan może nie być jedynym elektrykiem Porsche, czyli Panamera EV

Chociaż od dobrych kilku miesięcy uznajemy tylko modele Taycan za jedyne elektryczne Porsche, jakiego się doczekamy, przyszłość może okazać się inna.

W wywiadzie dla australijskiego GoAuto tuż po światowej premierze liftingu Panamera na 2021 rok, wiceprezes linii produktów Porsche, dr Thomas Friemuth, ujawnił, że obecnie rozważana jest w pełni elektryczna wersja tego czterodrzwiowego sedana. Ma to sens, bo pod względem konstrukcyjnym Taycan i Panamera mają sporo wspólnego.

Jak powiedział Thomas Friemuth:

Musimy zastanowić się, dokąd zmierza rynek, a teraz musimy śledzić to, co dzieje się z naszym Taycanem – naszym mniejszym sedanem w segmencie pojazdów elektrycznych na baterie – a wtedy zobaczymy w przyszłości, co się dzieje.

Friemuth zwrócił uwagę, że Panamera jest większa niż Taycan, podkreślając, że może pochwalić się dużą ilością miejsca we wnętrzu w porównaniu do Taycana. Dodał też, że pod kątem zastosowania wiele różni te modele, co sprawia, że nie walczyłyby ze sobą na rynku.

Czytaj też: Wyścigowy, ale codzienny, czyli debiut Brabham BT62R

Jak słusznie zauważa Motor1, decyzja Porsche w myśl całkowitego zelektryzowania Panamery nie jest zaskoczeniem. W Europie bowiem Panamera sprzedaj się w większości właśnie w wersji hybrydowej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News