Elektryczne Volvo XC40 Coupe spekulacyjnie wyrenderowane

Elektryczne Volvo XC40 Coupe, Volvo XC40 Coupe, Elektryczne Volvo XC40

Wiemy, że już 1 marca Volvo ujawni swój nowy BEV, a dziś w ramach pewnej eksploracji oferty marki, Motor.es odpowiedział, jak mogłoby wyglądać elektryczne Volvo XC40 Coupe.

Elektryczne Volvo XC40 Coupe

Dla Volvo elektryczne samochody mają stać się jedynymi modelami w ofercie do 2030 roku, dlatego marka musi znacząco przyspieszyć z elektryfikacją. W 2021 roku poznamy dokładne plany tej podróży przy okazji wspomnianej premiery nowego BEV firmy.

Czytaj też: Spółki macierzyste Mercedesa i Volvo ogłaszają współpracę. Co z tego wyniknie?
Czytaj też: Wielki SUV Volvo XC100 przedstawiony na wewnętrznych projektach
Czytaj też: Większość Polestar 2 musi udać się do serwisu. Marka Volvo zaliczyła wielką wtopę

Nie liczcie na to, że dotychczasowe korzenie Volvo pójdą w zapomnienie, ponieważ obecne modele marki najpewniej zostaną w większości przerobione z myślą o elektrycznym napędzie. Poniższy render próbuje odpowiedzieć, jak taka przeróbka wyglądałaby w przypadku Volvo XC40 Coupe, czyli małego crossovera z pochyłą linią dachu.

Czytaj też: Kupiliście nowe Volvo z limitem prędkości? Możecie go obejść
Czytaj też: Następne Volvo XC90 może być wyjątkowe dla marki
Czytaj też: 
Oferta Volvo za dekadę, czyli ambitne oczekiwania prezesa firmy

Strzał w elektryczne Volvo XC40 Coupe nie jest zły, ponieważ w marcu zadebiutować ma model, który najpewniej przyjmie formę crossovera. Będzie z kolei bazował na platformie CMA, co przez związek Volvo z Grupą Geely oraz kompaktowego SUVa coupe od Lynk & Co 05 (zdjęcie na samej górze), nadaje całości dodatkowej szczypty prawdopodobieństwa.