Reklama
aplikuj.pl

Spółki macierzyste Mercedesa i Volvo ogłaszają współpracę. Co z tego wyniknie?

Geely Mercedes Benz Volvo, Daimler wspólpraca

Tak jak Merceds-Benz należy do Daimlera, tak też Volvo podlega chińskiemu Geely, a ci dwaj giganci rozpoczęli właśnie nową, wyjątkową współpracę.

Współpraca Geely i Daimlera

W skrócie, partnerstwo ma na celu opracowanie wysoce wydajnych układów napędowych do zastosowań w pojazdach hybrydowych nowej generacji. Według komunikatu prasowego obaj producenci samochodów będą „współpracować nad stworzeniem hybrydowego układu napędowego, aby zwiększyć swoją globalną konkurencyjność i stworzyć prawdziwe korzyści skali”.

Czytaj też: Pierwsze tak świetnie zdjęcia nowej Klasy C Mercedesa
Czytaj też: Lifting AMG GT 63 S na zdjęciach. Wydajne coupe Mercedesa przechodzi testy
Czytaj też: Spójrzcie na render Mercedesa Klasy C nowej generacji

W skrócie więc, Daimler i Geely chce przyspieszyć przejście na jazdę bezemisyjną. W związku z tym sieci badawczo-rozwojowe obu firm zostaną wykorzystane do stworzenia silnika benzynowego nowej generacji, który będzie używany w zastosowaniach hybrydowych.

Czytaj też: Spójrzcie na nowego Mercedesa GLC i Klasy C w testach
Czytaj też: Historia AMG One ciągle trwa. Mercedes zrozumiał, że silniki Formuły 1 to nie zabawki
Czytaj też: Elektryczny napęd Mercedesa wkrótce u Aston Martin

Ten układ napędowy będzie produkowany w zakładach w Europie i Chinach, z których w przyszłości mogą korzystać pojazdy Mercedesa i Volvo. Współpraca jest z kolei zgodna z celem Daimlera, jakim jest neutralność pod względem emisji CO2 do 2039 roku z celem przekształcenia portfolio Mercedesa do 2030 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News