Elektryczny crossover Toyoty na zwiastunie. Co już wiemy?

Elektryczny crossover Toyoty na zwiastunie, Elektryczny crossover Toyoty, zwiastun Elektryczny crossover Toyoty

Toyota chce wreszcie przyspieszyć swoją strategię elektryczną, co umożliwi jej elektryczny crossover Toyoty. Ten zadebiutuje w kwietniu tego roku, ale zanim to nastąpi, możemy podejrzeć jego zwiastun.

Elektryczny crossover Toyoty przedpremierowo

Chociaż ten japoński producent samochodów od lat znajduje się w czołówce rynku pojazdów hybrydowych, to te nie cieszą się taką popularnością jak BEV, dlatego Toyota zareaguje na te zmiany nowym elektrycznym crossoverem. Ten zostanie zaprezentowany w pełni podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju i pokaże światu swoje kształty i możliwości.

Czytaj też: Toyota X Prologue na zwiastunie. To EV na bazie e-TGNA

Nadchodzący model będzie oparty na nowej platformie samochodowej firmy e-TNGA, a pomijając powyższy zwiastun, wcześniejsze patenty pokazują, jak będzie wyglądał. Sam w sobie ten elektryczny crossover Toyoty ma być wyjątkowy, bo platforma e-TNGA otwiera nowe możliwości projektowania wnętrza i nadwozia, a na dodatek opcje napędowe.

Dlatego wiemy, że przyszłe BEV Toyoty będą oferowane z napędem na przednie, tylne i na wszystkie koła z “szerokim zakresem pojemności akumulatorów i silników elektrycznych, dostosowanych do różnych typów pojazdów i zastosowań”. Ile z tego zaoferuje crossover? Tego dowiemy się już w kwietniu.

Czytaj też: Toyota RAV4 Mountain, czyli model do ratowania życia

Należy jednak pamiętać, że Toyota ujawni wkrótce tylko koncept swojego crossovera BEV, ale ten jest ponoć blisko produkcyjnej formy. Według wcześniejszych doniesień będzie produkowany w Japonii, jest opracowywany z pomocą Subaru i początkowo trafi tylko do Europy. Kiedy? Zapewne dopiero za kilka lat.