Reklama

Elektryczny pojazd ziemnowodny Green Scout podbije każdy teren

Elektryczny pojazd ziemnowodny Green Scout, Elektryczny pojazd ziemnowodny, Green Scout, Green Scout ATV

Co powiecie na coś, co zapewni Wam ekologiczny transport wszędzie i to nawet tam, gdzie nie ma dróg, a grunt ucieka spod nóg? To właśnie oferuje elektryczny pojazd ziemnowodny Green Scout.

Elektryczny pojazd ziemnowodny Green Scout

Ta sześciokołowa amfibia elektryczna powstaje od 2017 roku za sprawą rosyjskich geologów pracujących na dalekiej północy. Opierając się na cechach, które ich zdaniem powinien posiadać ATV (pojazd na każdy teren), zespół rosyjskich inżynierów zaprojektował i zbudował obecny prototyp.

Czytaj też: Zdolny, ale zawodny. Taki jest nowy pojazd amerykańskich Marines
Czytaj też: Działające pojazdy w Fallout New Vegas. Najlepsze RPG powraca!
Czytaj też: W połowie czołg i most, czyli nowy pojazd Armii USA

Obecnie Green Scout ATV bazuje na spawanej stalowej ramie z powłoką ochronną, na której spoczął wodoszczelny korpus z polietylenu, który może pomieścić do sześciu osób i oczywiście trzy pary kół. Każde z nich posiada własny amortyzator hydrauliczny, hydrauliczny hamulec tarczowy i elektryczny silnik piasty o mocy 4 KM. Zasilanie zapewnia pakiet akumulatorów umieszczony pod siedzeniem kierowcy, zapewniający do 100 km zasięgu.

Pojazd waży 450 kg, ma prześwit 45 cm i może udźwignąć maksymalnie 800 kg na lądzie lub 1200 kg podczas pływania na wodzie. Jego maksymalna prędkość to 70 km/h na lądzie i 5 km/h w wodzie. Nie wiemy jednak, jak działa jego napęd w “trybie statku”.

Czytaj też: Hyundai ujawnił swój przeuroczy pojazd elektryczny dla najmłodszych
Czytaj też: Kia zajmie się stworzeniem platformy dla pojazdów wojskowych nowej generacji
Czytaj też:
Aptera stworzy elektryczne pojazdy, które nie będą wymagały ładowania

Co ciekawe, awaria koła wcale nie oznacza, że elektryczny pojazd ziemnowodny Green Scout stanie się bezużyteczny. W rzeczywistości do przemieszczania się wystarczy po jednym działającym kole z obu stron. Dodatkową zaletą tego pojazdu jest możliwość wykorzystania akumulatora do zasilania urządzeń zewnętrznych.

Green Scout ATV znajdziecie w kampanii na Indiegogo, gdzie możecie zgarnąć zniżkę na późniejszy zakup. Oczekuje się, że będzie dostępny w sprzedaży w drugiej połowie tego roku w cenie około 37500 zł.