Reklama
aplikuj.pl

Kia zajmie się stworzeniem platformy dla pojazdów wojskowych nowej generacji

Kia platforma wojskowa nowej generacji

Kia już w 2021 roku zmieni się nie do poznania, a wejdzie w nową dekadę razem z solidnym kontraktem dla koreańskiego rządu w myśl opracowania specjalnej platformy.

Kia przyczyni się koreańskiemu wojsku

Kia ogłosiła plany opracowania nowej standardowej platformy dla 2,5- i 5-tonowych pojazdów wojskowych nowej generacji w dosyć agresywnym harmonogramie. Firma planuje bowiem realizację prototypów w ciągu najbliższego roku, przeprowadzenie ocen rządowych jeszcze w 2021 roku i wdrożenie nowych pojazdów do armii już za cztery lata.

Czytaj też: Kia Stinger nowej generacji, to jeden wielki znak zapytania
Czytaj też: Kia zmieni się nie do poznania w 2021 roku
Czytaj też: Kia Stonic GT 2021, czyli więcej charakteru w małym crossoverze

Nowa platforma Kii zastąpi obecnie używane rozwiązania, zapewniając najnowsze rozwiązania i zdobycze technologiczne, a w tym 7,0-litrowy silnik wysokoprężny o wysokim momencie obrotowym, automatyczną skrzynię biegów, asystent parkowania z tyłu, system kamer dookoła pojazdu, nawigację satelitarną i wiele innych.

Kia opracuje również nowy 5-tonowy pojazd kuloodporny, a zupełnie nowa platforma pozwoli później na tworzenie innych wariantów takich jak wyposażenie pojazdów w broń lub inny sprzęt wojskowy. Producent sprawdzi nawet, w jaki sposób technologia wodorowych ogniw paliwowych, autonomiczne systemy jazdy i napęd elektryczny może pozytywnie wpłynąć na pojazdy wojskowe.

Czytaj teżJaponia zwodowała Taigei. To okręt podwodny wyłącznie z akumulatorami litowo-jonowymi
Czytaj też: To koniec dla śmigłowców szturmowych Bell AH-1W „Super Cobra”
Czytaj też: Pancerniki wrócą do łask? Nowe działo o zasięgu 1850 km może do tego doprowadzić

Firma opracuje również wojskowy pojazd terenowy oparty na podwoziu SUVa Kia Mohave, który mógłby być używany w zastosowaniach pozamilitarnych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News