Reklama
aplikuj.pl

Opony rowerowe Melt sięgną po technologię NASA

Opony rowerowe Melt, Melt, opony rowerowe NASA, NASA opony

Firma Smart Tire Company najwidoczniej wykorzysta osiągnięcia amerykańskiej agencji kosmicznej w łazikach planetarnych. Tak też technologia NASA wzbogaci opony rowerowe Melt.

Kosmiczne wręcz opony rowerowe Melt

Zarówno NASA, jak i Smart Tire Company otworzyli się na współpracę, której owocem ma być wprowadzenie do świata kolarstwa zupełnie nowych, zaawansowanych opon. Te pozbędą się zgromadzonego w sobie powietrza pod ciśnieniem, sięgając jednocześnie po elastyczność gumy i wytrzymałość tytanu. Co ważne, opony rowerowe Melt mogą z czasem doczekać się zastosowań w innych segmentach transportu.

Czytaj też: Elektryczny rower z dwoma silnikami. Oto Defender S Pro od EUNORAU

Fantazyjne opony zostały opracowane we współpracy z NASA i są pierwszym ukierunkowanym na konsumentów zastosowaniem technologii opon ze stopu bezpowietrznego z pamięcią kształtu (SMA). Ten został opracowany z myślą o łazikach, aby pomagać im w pokonywaniu trudnego terenu na innych planetach.

Zespół Metl wykorzystał zdolność tego stopu do przechodzenia przemian fazowych pod obciążeniem, aby stworzyć oponę rowerową nowej generacji, która nigdy nie wymaga pompowania (via New Atlas). Oprócz wyeliminowania niebezpieczeństw związanych z uciążliwymi przebiciami, te koła z pamięcią kształtu zapewniają 30-krotnie większe odkształcenie niż stal i powinny być trwałe.

Czytaj też: Elektryczny rower Cybertrack od Macwheel

Opony będą wykonane w kolorze złotym, srebrnym i metalicznym niebieskim i choć nie mamy informacji o ich cenie, oczekuje się, że pojawią się na rynku w 2022 roku.