Reklama
aplikuj.pl

Bosch chwali się swoim pokazowym elektrycznym rowerem

Chociaż Bosch nie stworzył nigdy swojego elektrycznego roweru, którego możemy kupić, ta marka ma z nimi wspólnego znacznie więcej, niż myślicie. To pokazowe cacko ma Was o tym przekonać.

Bosch jest już dobrze znany ze swoich elektrycznych silników rowerowych i powiązanych z rowerami technologii. Teraz z kolei ta niemiecka firma zaprezentowała koncepcyjny ebike, stworzony po to, aby pokazać, jak płynnie można zintegrować jej sprzęt w jednym solidnym modelu.

Przekonać ma nas o tym koncepcja eBike Design Vision, którą Bosch określa mianem sportowego miejskiego potworka do „miejskich przygód, podróży do pracy i tras terenowych”. Ta wszechstronność jest możliwa zarówno przez przednie, jak i tylne zawieszenie, przy czym to drugie ostatni amortyzator wbudowany bezpośrednio w górną rurę.

Rama roweru z włókna węglowego integruje ze sobą różnorodne elementy Bosch, a w tym: silnik Performance Line CX łączący korby przy mufie, wyjmowany akumulator litowo-jonowy PowerTube 625 w dolnej rurze oraz moduł hamowania eBike ABS w „koszyczku” na kierownicy. Wieńczy go nieustannie aktywne światło LED do jazdy dziennej, które współparcuje ze światłem tylnym.

Jak powiedział Claus Fleischer, prezes oddziału Bosch eBike Systems:

Naszym celem przy opracowywaniu eBike Design Vision jest pokazanie tego, co jest dziś możliwe, jeśli chodzi o integrację funkcjonalnego projektu oraz zbadanie, w jaki sposób podróż może nas zaprowadzić w przyszłości.

Czytaj też: Facebook osiągnął sukces z energią odnawialną

Kanały chłodzące z boku dolnej rury zapobiegają przegrzaniu elektrycznego układu napędowego, a w kierownicy z włókna weglowego ukryto komputer pokładowy Bosch Nyon ze sporym wyświetlaczem. Hydrauliczne przewody hamulcowe i przewody sterujące silnikiem są z kolei dyskretnie poprowadzone przez wnętrze ramy (via New Atlas).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News