WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Rower Roadster V2 od Ride1Up nie zdradza swoich elektrycznych możliwości

Ride1Up już za moment zaprezentuje swój nowy elektryczny rower Roadster V2, którego cena rzędu 995$ będzie atrakcyjna na rynku ebike.

Roadster V2 będzie tak naprawdę najtańszym modelem wśród oferty elektrycznych rowerów Ride1Up. Na tym jego wyjątkowość się jednak nie kończy, bo jedynym elementem, który zdradza jego elektryczne możliwości jest – na pierwszy rzut oka – jednobiegowy układ napędowy i pasek węglowy w miejscu łańcucha.

36-voltowy akumulator o pojemności 252 Wh i szacunkowym zasięgu od 25 do 50 kilometrów na jednym ładowaniu. Energia płynie do tylnej piasty, gdzie ukrył się silnik o mocy 350 W, który w razie potrzeby skacze do 500 W, zapewniając asystę podczas pedałowania. Umożliwia też osiąganie maksymalnej prędkości 38,6 km/h.

Co ciekawe, Ride1Up Roadster V2 zamiast tarczowych hamulców ma tradycyjne hamulce V-Brake, które tutaj sprowadzają się do modelu Tektro R315. Trzymając się minimalistycznego designu, Ride1Up Roadster V2 ma równie minimalistyczny wyświetlacz po lewej stronie wąskiej kierownicy.

Czytaj też: Rowerowe silniki Bosch pokazują, jak aktualizować sprzęt

Ten wyświetlacz LCD wyświetla aktualną prędkość, żywotność baterii i szacowny zasięg. Całość waży z kolei 14,5 kg (via Electrek).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News