WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Elektryczny rower Trekker GT jest wyjątkowy dla Triumph

Nie motocykl, a rower. Słynąca ze spalinowych jednośladowców firma Triumph ogłosiła właśnie swój wyjątkowy, bo pierwszy elektryczny rower. Jest nim Trekker GT.

Bazujący na ramie z hydroformowanego aluminium 6061 Trekker GT jest wyposażony w zespół napędowy Shimano o mocy 250 W i momencie obrotowym na poziomie 60 Nm. Energię dostarcza mu akumulator Shimano o mocy 504 Wh, którego szacowany zasięg na jednym ładowaniu wynosi 150 kilometrów.

Jako przedstawiciel rowerów trekingowych, otrzymał przyzwoity zestaw w imię dbałości o komfort, a mowa o widelcu RockShox Paragon o regulowanym skoku 65 mm na przodzie. Za hamowanie opowiadają z kolei hamulce Shimano Deore M6000, a całkowita waga wynosi aż 24 kilogramów z czego 2,88 kg waży sam silnik.

Trekker GT jest również standardowo wyposażony w kilka miłych dodatków bonusowych. W grę wchodzi zintegrowane oświetlenie LED, czarne błotniki na całej długości zachęcające do jazdy w każdych warunkach pogodowych, zaciemniony bagażnik oraz zintegrowany zamek ABUS pro-shield. Nie zabrakło też wyświetlacza na kierownicy.

Czytaj też: Składany rower elektryczny Fiido D11 zaskakuje zasięgiem

Trekker GT jest już dostępny w USA, Wielkiej Brytanii i prawie całej Europie, a ceny będą się różnić w zależności od położenia geograficznego. Polska wersja strony Triumph niestety jeszcze nie została zaktualizowana o ten model. Tanio jednak nie będzie, bo po przeliczeniu z funtów cena Trekker GT wynosi 14665 zł.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News