Reklama

Elektryczny rower Ultimate C380+ Gazelle wyróżnia się w ofercie firmy

Elektryczny rower Ultimate C380+ Gazelle, Gazelle Ultimate C380+, rower Ultimate C380+

Holenderska firma produkująca rowery elektryczne Gazelle postanowiła podbić nie tylko europejskie ziemie, ale też te amerykańskie. Jej najnowszy elektryczny rower Ultimate C380+ jest kierowany właśnie do USA, gdzie firma może wreszcie pokazać pełnie swoich możliwości.

Modele firmy Gazelle nie są na rynku czymś specjalnie świeżym. Jej elektryczne rowery trafiły już prawie na cały glob, choć my znamy je tylko w formie wydań o możliwościach napędowych do 25 km/h. W USA z kolei Gazelle wprowadziło już wcześniej modele „klasy 1”, czyli te o prędkości maksymalnej wspomagania na poziomie 32 km/h. Teraz z kolei firma weszła na zupełnie nowy poziom z modelem Ultimate C380+, który jest rozwinięciem możliwości Ultimate C380 i pozwala na jeszcze więcej szaleństw na dwóch kołach.

Czytaj też: Drukowany kask rowerowy KAV R1 zostanie dopasowany pod Was

Ultimate C380+ od Gazelle, to wyjątkowy elektryczny rower dla tej firmy

Elektryczny rower Ultimate C380+ od Gazelle zasłużył na znacznie więcej, niż tylko „plus w nazwie”, bo względem oryginału odróżnia go mocniejszy silnik Bosch Performance Line Speed między korbami. Układ napędza więc tylne koło pośrednio za pośrednictwem nie łańcucha, a paska z włókna węglowego Gates Carbon Drive. To zresztą pierwszy raz firmy Gazelle z pominięciem łańcucha na rzecz paska w tak wydajnym modelu.

Widzieliśmy ogromną reakcję na modele z napędem pasowym, które wprowadziliśmy w zeszłym roku: Gazelle Ultimate C8 i C380. Opinie rowerzystów były niezwykle pozytywne: od łatwości zmiany biegów po bezproblemowy charakter napędu pasowego, który nie wymaga dużych nakładów na konserwację. Jedyna prośba dotyczyła opcji napędu pasowego klasy 3, dlatego cieszymy się, że możemy ją teraz zaoferować w Ultimate C380+.

– powiedział dyrektor generalny Gazelle North America, Ewoud van Leeuwen.

Czytaj też: Rowerowa nawigacja Velo 2 wzięła sobie na cel jedno – prostotę

Dzięki takiemu napędowi elektryczny rower Ultimate C380+ rozpędza się maksymalnie do 45 km/h ze wspomaganiem pedałowania, dzięki 85 Nm momentu obrotowego, który pochodzi ze wspomnianego silnika. Ten moment jednostka przekazuje do bezstopniowej przekładni Enviolo 380, która wykorzystuje bezstopniową zmianę przełożeń, aby zapewnić płynną zmianę biegów w szerokim zakresie zarówno pod obciążeniem, jak i w stanie spoczynku. To zresztą najważniejsze cechy tego modelu – silnik Bosch klasy 3, bezstopniowa piasta tylna Enviolo i napęd pasowy Gates.

Ten wysokiej klasy napęd dopełniają czterotłoczkowe hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano Deore, amortyzowany widelec 80 mm i akumulator o pojemności 500 Wh. Nie zabrakło też zintegrowanego oświetlenia, tylnego bagażnika, blokady antykradzieżowej, metalowych błotników, osłony paska, czy dzwonka.

Czytaj też: Nowe rowery elektryczne Forestal z silnikiem EonDrive powalają ceną

Wszystko to razem waży 25,1 kilogramów, może wystąpić w pięciu rozmiarach ramy, która w odpowiednim wydaniu ma również opcję podpięcia drugiego akumulatora dla podwojenia nieznanego zasięgu. Cena 4749 dolarów nie dziwi, jak za takie połączenie.