WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Elektryczny samochód Kanady, czyli Project Arrow

Elektryczny samochód Kanady, czyli Project Arrow

Kanadyjskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych (APMA) ujawniło projekty swojego własnego pojazdu elektrycznego. Oto owoc, a jednocześnie koncept programu Project Arrow.

Kanada ma swój elektryczny samochód. Oto Project Arrow

Project Arrow Concept ma być pierwszym oryginalnie stworzonym w Kanadzie samochodem o zerowej emisji, który na dodatek sprawdzi zdolność kraju do produkcji samochodów elektrycznych. Pierwszy raz usłyszeliśmy o nim w styczniu na targach CES 2020, a pierwsza faza programu obejmowała zgłaszanie projektów pojazdu o zerowej emisji.

Czytaj też: Mercedes zapowiada najwydajniejszy elektryczny samochód na świecie
Czytaj też: Volkswagen ID.5 wyszpiegowany. Spójrzcie na kolejny elektryczny samochód firmy
Czytaj też: Dacia Spring Electric debiutuje. To może być najtańszy elektryczny samochód w Europie

Teraz wiemy, że zwycięzcami okazali się naukowcy z Carleton University’s School of Industrial Design w Ontario, którzy ponoć „właściwie zaprezentowali wiodącą rolę Kanady w tej dziedzinie”. Niestety nadal nie mamy solidnych informacji, czyli szczegółów na temat specyfikacji, ale potencjał w tym obecnie tylko wirtualnym samochodzie jest niemały.

Project Arrow może doprowadzić do kluczowych ulepszeń w kanadyjskim sektorze motoryzacyjnym. Obejmuje to zwiększenie możliwości rozwoju pojazdów elektrycznych, promowanie rozwoju łańcucha dostaw pojazdów elektrycznych oraz zapewnienie nowego wsparcia dla badań i rozwoju kluczowych technologii w środowiskach akademickich.

Czytaj też: Pierwszy elektryczny samochód Rolls-Royce. Kiedy możemy na niego liczyć?
Czytaj też: Ten elektryczny samochód zawalczy z Modelem S Tesli
Czytaj też: Są szanse na kolejny elektryczny samochód z Polski

Może to obejmować nowe formy napędu, systemy zarządzania akumulatorami, wydajność ogniw paliwowych, autonomiczne systemy nawigacji, zaawansowane materiały, czy projekty samochodowych kabin godne XXI wieku.

APMA ma nadzieję, że prywatne firmy i instytucje akademickie połączą się z nimi w tych wysiłkach, a bardziej szczegółowa wirtualna koncepcja zostanie ujawniona w 2021 roku. Rok później samochód ma zadebiutować w rzeczywistym świecie.