Reklama
aplikuj.pl

Mercedes zapowiada najwydajniejszy elektryczny samochód na świecie

Firma Mercedes-Benz zapowiedziała właśnie nową koncepcję super wydajnego samochodu elektrycznego, Vision EQXX, która będzie najwydajniejszym samochodem elektrycznym na świecie.

Zapowiedź Vision EQXX

Podczas ostatniego ogłoszenia grupy Daimler, ta przedstawiła nowy program techniczny mający na celu opracowanie „najbardziej wydajnego samochodu elektrycznego, jaki kiedykolwiek widział świat”. Mowa jednak nie o wydajności w myśl osiągów, a tej stricte dotyczącej zasięgu, który ma wynieść całe 1200 km na jednym ładowaniu.

Szef działu badań i rozwoju Mercedes-Benz, Markus Schafer, powiedział (via Electrek):

Zebraliśmy grupę naszych inżynierów, którzy podjęli się niezwykłego zadania: stworzenia najbardziej wydajnego samochodu elektrycznego, jaki kiedykolwiek widział świat.

To poważny projekt, w pogoni za technologiami nowej generacji. Zamierzamy wykorzystać zdobytą wiedzę w następnej generacji samochodów seryjnych.

Ten samochód elektryczny będzie koncepcją w postaci Vision EQXX, której dwie fotki dostaliśmy prosto od źródła. Nie znamy jednak jego daty ujawnienia. Według Mercedesa ten pojazd elektryczny powinien być w stanie przejechać z Pekinu do Szanghaju, a więc sprostać podróży, która obejmuje przejechanie około 1200 km na jednym ładowaniu.

Czytaj też: Mercedes i zapowiedź kolejnego rozdziału jego elektrycznych wojaży
Czytaj też: Pokaz możliwości nowego Mercedes-AMG GT Black Series 2021
Czytaj też: Mercedes stworzył hulajnogę elektryczną, z której będziecie zadowoleni

Ten niesamowity zasięg zostanie osiągnięty dzięki poprawie stricte wydajności energetycznej napędu, a nie tylko dodaniu większego akumulatora. Sam koncept Vision EQXX zostanie wykorzystany do testowania nowych technologii w celu poprawy wydajności i wprowadzenia ich do samochodów produkcyjnych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News