Reklama

Elektryczny samochód Polestar 2 z pewnością będzie bezpieczny

Polestar 2, elektryczny sedan Polestar, bezpieczeństwo Polestar 2, technologie Polestar 2, elektryczny sedan, Model 3 alternatywa

Szwedzka firma pod przewodnictwem Volvo ogłosiła niedawno premierę swojego elektrycznego sedana Polestar 2. Jak prezentują się kwestie jego bezpieczeństwa?

Nie trudno zgadnąć, że Polestar 2 jest konkurencją dla Modelu 3 Tesli, ale jego cena jest o całe 20000$ większa, bo zaczyna się od 59900 dolarów. Czyżby za te dodatkowe dziesiątki tysięcy złotych Polestar 2 biło Model 3 na głowę, jeśli mowa o bezpieczeństwie? O nim to właśnie rozgadała się firma.

Polestar przedstawił różne elementy swojego samochodu elektrycznego, które zapewnią bezpieczeństwo kierowcom w razie wypadku. Nie zabrakło technologii autonomicznych, a więc m.in. automatycznego hamowania, jak również wyposażeniu w postaci m.in. bocznych poduszek powietrznych, czy zabezpieczenia systemu akumulatorów.

Jak podaje Engadget, funkcje autopilota Polestar 2 wykorzystują system Advanced Driver Assistance System (ADAS), który zapewnia przyspieszenie, hamowanie i sterowanie podczas jazdy z prędkością do 130 km/h. Z kolei akumulator Polestar 2 będzie umieszczony w sztywnej aluminiowej obudowie w samej podłodze pojazdu, co zmniejsza ryzyko jego uszkodzenia, usztywnia podwozie samochodu i utrzymuje nienaruszony akumulator w przypadku kolizji.

Czytaj też: Konkurent Tesli, Xpeng P7 właśnie zadebiutował

Jeśli jednak już dojdzie do tego, że akumulator zostanie uszkodzony, jego system wykryje to i automatycznie odłączy go od reszty samochodu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News