Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny supermotocykl Aurora od Warwick Moto

Elektryczne traktowanie dotyka nie tylko samochody, ale też motocykle, wśród których jednym z graczy jest Warwick Moto, który ujawnił wygląd swojego modelu Aurora.

Warwick Moto złożone z grupy studentów z brytyjskiego uniwersytetu ujawniło swój pierwszy w historii elektryczny supermotocykl o nazwie Aurora. Zespół ma w planach wykorzystanie go do udziału w tymczasowo odwołanych wyścigach TT Zero w 2022 roku.

Warwick Moto twierdzi, że ich cacko zapewni kierowcy około 200 koni mechanicznych oraz 400 Nm momentu obrotowego. Obecna maksymalna prędkość sięga aż 160 km/h, a dwukołowiec może pochwalić się chłodzonym olejem akumulatorem o pojemności 17 kWh, ramie z włókna węglowego i wagą 260 kilogramów (via RideApart).

Mimo wielu sponsorów Warwick Moto nieustannie potrzebuje dodatkowych funduszy na skuteczniejszy rozwój swojego elektrycznego supermotocyklu. Stąd zbiórka typu crowd-funding na Just Giving.

Czytaj też: Nissan GT-R przerobiony na offroadową bestię

W tym momencie zespół twierdzi, że zrobił wszystko, co mógł, mając do dyspozycji początkowy budżet, ale mógłby stworzyć jeszcze lepszy model, gdyby miał trochę więcej pieniędzy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News