Reklama
aplikuj.pl

Wiemy, kiedy do produkcji trafi elektryczny SUV Cupra Tavascan

elektryczny SUV Cupra Tavascan, Cupra Tavascan, elektryczny Cupra Tavascan, elektryczny SUV,

Podczas swojej ostatniej konferencji prasowej Cupra ogłosiła swoje wielkie plany, które ujawniły, kiedy do produkcji trafi elektryczny SUV Cupra Tavascan, czyli drugie konsumenckie BEV firmy.

Elektryczny SUV Cupra Tavascan

Cupra, to odłam marki Seat należącej do koncernu Volkswagena, która powstała w 2018 roku i odpowiada za tworzenie tych bardziej wydajnych, sportowych modeli. Chociaż na spalinowym poletku radziła sobie świetnie, teraz planuje wyprodukować trzy samochody elektryczne do 2025 roku, co obejmuje model Born, teraz ogłoszonego SUVa i miejski pojazd elektryczny SEAT SA.

Czytaj też: Debiut Cupra Formentor VZ5. Produkcja będzie ograniczona

Dyrektor generalny Cupra, Wayne Griffiths, powiedział:

Naszym planem jest przekształcenie naszego Centrum Technicznego, jedynego tego typu w Europie Południowej i istotnego zaplecza badawczo-rozwojowego w regionie. Uważamy, że elektryfikacja Hiszpanii należy do naszych obowiązków. 70 lat temu postawiliśmy ten kraj na kołach. Naszym celem jest teraz wprowadzić Hiszpanię na elektryczne koła.

Tavascan został pierwotnie zaprezentowany jako pojazd koncepcyjny w 2019 roku, ale teraz otrzymał oficjalne zielone światło dla wersji produkcyjnej, która trafi na nas do 2024 roku. Wersja koncepcyjna posiadała dwa silniki elektryczne (po jednym na obu osiach) o łącznej mocy 225 kW, podczas gdy zaprzęgnięty do nich akumulator litowo-jonowy 77 kWh oferował do 450 km zasięgu.

Czytaj też: Zdjęcia Cupra Born w testach. Oto elektryczny hatchback w kamuflażu

Wiemy, że Cupra Tavascan będzie oparty na platformie MEB Volkswagena. Ponadto zostanie zaprojektowany i opracowany w Barcelonie, a dostawy na rynki europejskie i zagraniczne ruszą w 2024 roku.