Reklama
aplikuj.pl

Debiut Cupra Formentor VZ5. Produkcja będzie ograniczona

Debiut Cupra Formentor VZ5, Cupra Formentor VZ5, Formentor VZ5,

Jako marka SEATa, Cupra obchodzi właśnie swoje trzecie urodziny, na które przygotowała swój najwydajniejszy model w historii. Oto Cupra Formentor VZ5 2021.

Cupra Formentor VZ5 2021 już z nami

Najważniejsze w tym sportowym crossoverze sprowadza się do silnika, bo jest to 2,5-litrowa rzędowa jednostka pięciocylindrowa z turbodoładowaniem, którą marka pożyczyła od Audi. W Cupra Formentor VZ5 2021 zapewnia ona 480 Nm momentu obrotowego i moc rzędu 385 koni mechanicznych. Na dodatek jest standardowo wyposażona w napęd na wszystkie koła i dwusprzęgłową, siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów.

Czytaj też: Lifting SEAT Arona 2022 wyszpiegowany w testach
Czytaj też: Wydrukuj sobie auto. Seat stawia na druk 3D
Czytaj też: SEAT z nowym CEO. Kim jest nowy szef?

Ten napęd sprawia, że Formentor VZ5 2021 przyspiesza z postoju do 100 km/h w 4,2 sekundy, podczas gdy maksymalna prekość tego modelu została ograniczona do 250 km/h. Co ważne, szczytowa moc jest już gwarantowana od 5700 RPM, a maksymalny moment obrotowy od 2250 RPM.

Oczywiście nowa Cupra Formentor VZ5 2021 ma wiele wspólnego z oryginałem, czyli Fermentor, ale wyróżnia się dodatkowo niższym o 10 mm prześwitem, specjalnych 20-calowych felgach aluminiowych, za którymi czają się większe hamulce, czy dwóm parom rurom wydechowym, które oddziela dyfuzor.

Czytaj też: Elektryczny Seat elBorn doczeka się wydania Cupra?
Czytaj też: Oto odświeżony SEAT Ateca 2021
Czytaj też:
 Seat również pomaga w walce z pandemią koronawirusa

Na fotkach możemy zauważyć elementy aerodynamiczne z włókna węglowego zarówno na tyle, jak i przodzie, więc nic dziwnego, że ceny tego sportowego crossovera, który na dodatek powstanie w ograniczonym nakładzie 7000 egzemplarzy dobiją zapewne do 60000 euro, choć oficjalnie nic nie wiadomo.