Reklama

Elektryczny trójkołowiec Uready probuje zdobyć pieniądze na produkcje

Elektryczny trójkołowiec Uready

W światło reflektorów co jakiś czas wpadają nie tyle innowacyjne, a po prostu ciekawe projekty, do których zdecydowanie należy ten elektryczny trójkołowiec Uready.

Co oferuje elektryczny trójkołowiec Uready?

Zaprojektowany w Niemczech elektryczny trójkołowiec Uready jest obecnie w formie działającego prototypu, bazując na aluminiowej ramie, której przeguby pozwalają na znaczne pochylanie swojego ciała, wspomagając skręcanie tradycyjną, rowerową kierownicą. Przód Uready jest zresztą bardzo podobny do typowego roweru, choć doczekał się kilku dodatków z myślą o elektrycznym napędzie.

Czytaj też: Oto rowerowe powerbanki VanMoof do firmowych eBike

https://www.kickstarter.com/projects/e-trike/e-trike/description

Ten bazuje na silniku elektrycznym o mocy 500 watów, który ukrywa się w przedniej piaście i pozwala na rozwinięcie prędkości 20 km/h, podczas gdy jego wbudowany w ramę akumulator umożliwia podróż do 35 km na jednym ładowaniu, co podwoi się przy wyborze dodatkowo płatnej, opcjonalnej drugiej baterii. Za hamowanie odpowiadają tarcze i zaciski na każdym kole, a utrzymywanie pionu podczas postoju gwarantuje mechanizm blokujący z hamulcem postojowym.

Czytaj też: Nowe składane elektryczne rowery G4 od Gocycle

Na ten moment plany firmy przewidują wyprodukowanie pierwszej serii 45 egzemplarzy trójkołowcow Uready, po których mogłaby ruszyć produkcja na większą skalę, ale to jest uzależnione od Kickstatera, gdzie każdy może zamówić swojego Uready za 3900 euro.