WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Prototyp elektrycznego Volkswagena ID.6 wyszpiegowany w testach hamowania

Elektryczne podboje Volkswagena zaowocowały już modelem ID.3 oraz ID.4, ale to nie koniec dla firmy. Ta testuje obecnie produkcyjną wersję koncepcji Roomzz, a więc elektrycznego SUVa ID.6.

Widoczne poniżej zdjęcia dotyczą prototypu elektrycznego ID.6, który zawitał do austriackiej części Alp. Chociaż sprawia wrażenie, jakby nie dzierżył ani grama kamuflażu, wystarczy przyjrzeć się uważniej, aby dostrzec, że znaczna część przedniej deski rozdzielczej dzierży folię w kolorze nadwozia. Ta ukrywa najwyraźniej również przednie światła.

Z profilu ID.6 niewiele kryje, a wygląda tak, jak… typowy SUV tego segmentu. Kamuflaż powraca jednak na tyle, zasłaniając tylny słupek, sugerujący większe okna boczne oraz boczne sekcje reflektorów. Całość dopina naklejka „Brake Test”, która wskazuje testy hamulców na tej górskiej drodze (via Motor1).

Podobnie jak pozostałe modele z rodziny ID, ID.6 bazuje na platformie MEB dla pojazdów elektrycznych. W koncepcji Roomzz tamtejsze silniki dostarczały moc 302 koni mechanicznych, a jego 82-kWh akumulator zapewniał zasięg 450 kilometrów.

Czytaj też: Premiera modelu Volkswagen Golf Variant i Alltrack 2021

Fabryka FAW-VW Foshan w Chinach zbudowała już co najmniej dwie przedprodukcyjne jednostki ID.6. Masowa produkcja rozpocznie się tam podobno w 2021 roku, a na wariant dla Europy trochę poczekamy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News