Reklama

Bliskie spotkania z elektrycznym Volkswagenem ID4

Volkswagen, całkowicie słusznie zresztą, planuje wprowadzić na rynek elektrycznego crossovera ID4 po swoim hatchbacku ID3, który dopiero co trafia do recenzentów. Dziś jednak o tym pierwszym.

Według informacji Volkswagen ID.4 zostanie oficjalnie zaprezentowany w finalnej specyfikacji produkcyjnej pod koniec 2020 roku, ale już teraz możemy się zorientować, jak wygląda, dzięki filmom tego pokroju. Ten najnowszy ukazał nam ciągle spowity w cienki kamuflaż prototyp VW ID4, który pojawił się w Niemczech.

Czytaj też: Elektryczny Mercedes-Benz EQS zaliczał testy u boku Tesli

Z kolei biorąc pod uwagę modułowy charakter platformy MEB, na której oparty jest ID.4, Volkswagen zapewne zaoferuje tego SUVa z szeregiem opcji układu napędowego. Tańsze warianty mogą obejmować pojedynczy silnik elektryczny montowany z tyłu, czy mniejsze zestawy akumulatorów.

Czytaj też: Kiedy zadebiutuje elektryczny Hummer? Nowy teaser to nowe informacje

Wedle dotychczasowych informacji ID.4 będzie miał zasięg WLTP do około 500 km z największym dostępnym akumulatorem, będzie ładował się z mocą do 150 kW i zaoferuje kilka wariantów mocy. Większość modeli będzie miała napęd na tylne koła, ale zorientowany na osiągi wariant GTX przyjmie już AWD.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News