Oficjalnie jeszcze nic nie wiadomo, ale Elon Musk ma już tą cechę, że każdą zapowiedź potrafi zepsuć na swoim Twitterze, co w sumie przynosi jej większą popularność, niż moglibyśmy się spodziewać. Tak też jest z tą najnowszą informację, według której Elon Musk przenosi swoje tunelowe ambicje na teren Chin. 

Czytaj też: Chcieliście toster, to dostaniecie nawet elektrycznego SUVa od Razera

Tunele transportowe mają być kluczem do zmniejszenia korków na drogach i ogólnego usprawnienia transportu na świecie. Niestety nadal pomysł ten zapowiada się świetnie wyłącznie na papierze, bo tak naprawdę nigdzie jego wykonanie w ramach firmy The Boring Company nie istnieje. Chociaż mogłoby się wydawać, że nie ma to większego znaczenia (ma, tak naprawdę ma i to ogromne ogromne), to Elon już myśli o rozszerzeniu tego pomysłu pod Pacyfikiem i na terenie Chin, bo czemu by nie.

Tak przynajmniej twierdzi na Twitterze, gdzie pod ogłoszeniem jego obecności podczas Światowej Konferencji Sztucznej Inteligencji w Szanghaju w dniach 29–31 sierpnia, Musk wspomniał, że:

… podczas tej podróży otworzę również The Boring Company China.

Mowa więc o zupełnie nowym chińskim oddziale tej firmy, ale to nie koniec. W odpowiedzi na pytanie innego użytkownika Twittera, na temat tego czy firma zbuduje tunele pod wodą, Musk po prostu powiedział „Tak”. No cóż, w takim razie czekamy i mamy nadzieję, że się doczekamy.


Czytaj też: Inspirowany cyberpunkiem pickup Tesli jeszcze w 2019 roku

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej