WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Elon Musk przenosi swoje tunelowe ambicje na teren Chin

Oficjalnie jeszcze nic nie wiadomo, ale Elon Musk ma już tą cechę, że każdą zapowiedź potrafi zepsuć na swoim Twitterze, co w sumie przynosi jej większą popularność, niż moglibyśmy się spodziewać. Tak też jest z tą najnowszą informację, według której Elon Musk przenosi swoje tunelowe ambicje na teren Chin. 

Czytaj też: Chcieliście toster, to dostaniecie nawet elektrycznego SUVa od Razera

Tunele transportowe mają być kluczem do zmniejszenia korków na drogach i ogólnego usprawnienia transportu na świecie. Niestety nadal pomysł ten zapowiada się świetnie wyłącznie na papierze, bo tak naprawdę nigdzie jego wykonanie w ramach firmy The Boring Company nie istnieje. Chociaż mogłoby się wydawać, że nie ma to większego znaczenia (ma, tak naprawdę ma i to ogromne ogromne), to Elon już myśli o rozszerzeniu tego pomysłu pod Pacyfikiem i na terenie Chin, bo czemu by nie.

Tak przynajmniej twierdzi na Twitterze, gdzie pod ogłoszeniem jego obecności podczas Światowej Konferencji Sztucznej Inteligencji w Szanghaju w dniach 29–31 sierpnia, Musk wspomniał, że:

… podczas tej podróży otworzę również The Boring Company China.

Mowa więc o zupełnie nowym chińskim oddziale tej firmy, ale to nie koniec. W odpowiedzi na pytanie innego użytkownika Twittera, na temat tego czy firma zbuduje tunele pod wodą, Musk po prostu powiedział „Tak”. No cóż, w takim razie czekamy i mamy nadzieję, że się doczekamy.


Czytaj też: Inspirowany cyberpunkiem pickup Tesli jeszcze w 2019 roku

Źródło: New Atlas