WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Endgame podpowiada, kto będzie złoczyńcą w Czarnej Panterze 2

Endgame podpowiada, kto będzie złoczyńcą w Czarnej Panterze 2

W Avengers: Endgame pojawiło się wiele odniesień do poprzednich filmów MCU. Wielu z nich nie jesteśmy w stanie wyłapać podczas pierwszego seansu. Jednak oprócz nawiązań do historii uniwersum dostajemy również wskazówki co do jego przyszłości. Jednym z takich easter eggów jest podpowiedź, kto będzie złoczyńcą w Czarnej Panterze 2. Artykuł może zawierać spoilery z Avengers: Endgame.

Czytaj też: Zwiastun Crawl: morderczy aligator atakuje

Wiele osób było rozczarowanych tym, że Okoye (Danai Guriry) nie odegrała bardziej znaczącej roli w filmie. Od początku jednak materiały wideo, a także wypowiedzi twórców sugerowały, że Endgame skupi się przede wszystkim na podstawowym składzie Avengers. Poza tym Okoye miała zobowiązania wobec swojego kraju, który stracił nie tylko króla, ale i jego siostrę. Nawet jeśli ich matka przeżyła, to wsparcie tak doświadczonej wojowniczki było jej nieodzowne.

Na początku filmu widzimy, że Okoye jest ważną częścią zespołu Avengers. Wraz z innymi zdaje raport Natashy z niepokojących wydarzeń na nadzorowanym przez siebie terenie. W ten sposób bohaterowie chcą być przygotowani na ewentualne ataki i mieć wszystko pod kontrolą. Dobrze wiemy, że przede wszystkim Czarna Wdowa zmaga się z ogromnym poczuciem winy.

Nowy przeciwnik Czarnej Pantery

W pewnym momencie podczas jednego ze spotkań Okoye zdaje raport z wychwyconych podwodnych trzęsień ziemi pod Afryką. Choć Nat jest nimi wyraźnie zaniepokojona (reaguje nieco histerycznie), to wojowniczka z Wakandy tłumaczy jej, że to całkowicie normalne. Obserwują te zjawiska, ale nie mają powodu w nie ingerować. W tej krótkiej wymianie zdań wiele osób doszukało się zawoalowanej informacji o tym, kto będzie złoczyńcą w Czarnej Panterze 2.

Chodzi o Namora, króla Atlantydów w komiksach Marvela. Postać ta jest od dawna skonfliktowana nie tylko z Wakandą, ale przede wszystkim z królem T’Challą. W komiksach fani wielokrotnie dostawali starcia między tymi postaciami i nie jest wykluczone, że dostaniemy to w kolejnej Czarnej Panterze. Poza tym wiadomo, że od dawna Kevin Feige chciał, by Namor dołączył do MCU. To wszystko zdaje się przekonywać fanów o pojawieniu się tej postaci w uniwersum.

Na razie o filmie mówi się niewiele. Wiemy, że Ryan Coogler napisze i wyreżyseruje sequel. Pojawienie się Namora jest obecnie tylko plotką i do momentu oficjalnego potwierdzenia powinniśmy traktować to jak spekulację.

Czytaj też: Kolejne filmy w MCU. Co obejrzymy po Avengers: Endgame?

Źródło: bgr.com