WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Publicystyka

Kolejne filmy w MCU. Co obejrzymy po Avengers: Endgame?

Wraz z wydaniem Avengers: Endgame kończy się pewien znaczący okres w historii MCU. Oczywiście, dobrze wiemy, że to nowy Spider-Man zakończy trzecią fazę uniwersum. Jednak skala widowiska jak i poczucie ostateczności towarzyszące podczas oglądania sprawia, że to Endgame uważamy za zakończenie. Ale co potem? Jakie kolejne filmy w MCU zobaczymy wkrótce?

Tak naprawdę jedynym potwierdzonym filmem po Endgame jest Spider-Man: Far From Home, który wejdzie do kin 5 lipca. Marvel Studios nie podaje jednak żadnych konkretów, jeśli chodzi o kolejne filmy w MCU. Oczywiście wiemy, że coś tam powstaje, ale dat premier nikt nam nie podał. W przypadku innych domyślamy się, że będą, jednak na razie tylko z plotek, przecieków i spekulacji.

Wydaje się, że oficjalne potwierdzenie do sporej części projektów nadejdzie prędzej czy później. Zebraliśmy więc wszystko, co wiemy o poszczególnych filmach tworząc listę nadchodzących produkcji Marvela. Pamiętajcie, że wiele rzeczy może jeszcze ulec zmianie.

Spider-Man: Far From Home

Kolejne filmy w MCU. Co obejrzymy po Avengers: Endgame?

Data premiery: 5 lipca 2019 r.

Reżyser: Jon Watts

Scenarzyści: Chris McKenna i Erik Sommers

Obsada : Tom Holland , Samuel L. Jackson , Zendaya , Jake Gyllenhaal , Cobie Smulders , JB Smoove , Martin Starr , Jacob Batalon , Jon Favreau i Marisa Tomei .

Co wiemy: Kolejna część Spider-Mana tworzona jest przy współpracy z Sony Pictures. Peter zmierza do Europy wraz z przyjaciółmi ze szkoły. W tym czasie pojawiają się istoty zwane Żywiołakami, a Nick Fury werbuje Parkera do walki z nimi. W filmie pojawi się również znany z komiksów złoczyńca Mysterio, choć na razie zwiastun pokazuje go w roli sojusznika Spider-Mana.

Czytaj też: Czy Avengers: Endgame zdetronizuje Avatara?

Czarna Wdowa

Kolejne filmy w MCU. Co obejrzymy po Avengers: Endgame?

Data premiery: Czekamy na ogłoszenie, na razie spekuluje się, że będzie to koniec 2020 roku

Dyrektor : Cate Shortland

Obsada: Scarlett Johansson i prawdopodobnie Rachel Weisz , Florence Pugh i David Harbour

Co wiemy: Marvel Studios rozwija spinoff o Czarnej Wdowie od dłuższego czasu. Po premierze Endgame wydaje się, że zaczniemy w końcu otrzymywać konkretniejsze informacje. Na razie wiemy, że studio współpracowało ze Scarlett Johansson przy wyborze reżysera przeprowadzając wywiady z setkami kandydatów. W końcu padło na Cate Shortland. O fabule niestety nie wiadomo nic, ale podobno ma skupiać się na okresie życia Natashy Romanoff, kiedy pracowała jako sowiecki szpieg. Prawdopodobnie zdjęcia ruszą jeszcze w tym roku.

The Eternals

Kolejne filmy w MCU. Co obejrzymy po Avengers: Endgame?

Data premiery: Czekamy na ogłoszenie

Reżyser: Chloe Zhao

Obsada: Angelina Jolie , Kumail Nanjiani i Ma Dong-seok

Co wiemy: The Eternals opiera się na serii komiksów autorstwa Jacka Kirby’ego i skupia się wokół grupy prawie nieśmiertelnych istot obdarzonych super zdolnościami. Najprawdopodobniej jedną z nich zagra Angelina Jolie. Na razie niewiele rzeczy zostało potwierdzonych, ale mamy trochę plotek na temat scenariusza. Podobno wraz z Eternalsami mają zostać wprowadzeni Dewianci, czyli ich odwieczni wrogowie. W filmie mamy również dostać pierwszego homoseksualnego superbohatera w MCU. Oczekuje się, że prace na planie ruszą jeszcze przed końcem tego roku.

Chang-Chi

Kolejne filmy w MCU. Co obejrzymy po Avengers: Endgame?

Data premiery: Czekamy na ogłoszenie

Reżyser: Destin Daniel Cretton

Scenariusz: Dave Callaham

Obsada: Czekamy na ogłoszenie

Co wiemy: Marvel chce wyprodukować swój pierwszy film o superbohaterach azjatyckich. Film oparty będzie na komiksowej postaci stworzonej na początku lat 70. przez Steve’a Engleharta i artystę Jima Starlina. Pomysł zrodził się z chęci nabycia przez Marvel Comics praw do serialu Kung Fu, których mu odmówiono. Zamiast tego nabyli prawa do złoczyńcy Fu Manchu i stworzyli Shang-Chi, który jest synem Fu Manchu. W komiksach Shan-Chi został wychowany i wyszkolony w sztukach walki przez swojego ojca. Kiedy dowiedział się o przestępczym charakterze Fu Manchu zwrócił się przeciwko niemu. Marvel zamierza wypełnić obsadę głównie azjatyckimi aktorami. Patrząc na przykład Czarnej Pantery mamy szablon, jak to powinno wyglądać.

Strażnicy galaktyki vol. 3

Kolejne filmy w MCU. Co obejrzymy po Avengers: Endgame?

Data premiery: Czekamy na ogłoszenie

Reżyser / scenarzysta: James Gunn

Obsada: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Bradley Cooper i Vin Diesel

Co wiemy: Trzeci film o Strażnikach Galaktyki miał ruszyć z produkcją na początku 2019 roku po to, by wejść do kin pod koniec przyszłego roku. Po zwolnieniu Jamesa Gunna projekt stanął pod ogromnym znakiem zapytania. Aktualnie reżyser pracuje przy The Suicide Squad. Choć Disney przyjął go z powrotem, to zapowiada się, że będziemy musieli poczekać, aż zakończy swój projekt dla DC i dopiero wtedy ruszy ze Strażnikami. Mówi się jednak, że istnieje prawdopodobieństwo, że prace nad Strażnikami Galaktyki ruszą latem 2020 roku, gdy już The Suicide Squad przejdzie do postprodukcji. Spodziewamy się powrotu większości starej obsady, z pewnymi dodatkami, które zostały zasugerowane w Avengers: Endgame. Na razie są to domysły i czekamy na oficjalne informacje na temat castingów. Fani są jednak zadowoleni, że to Gunn zajmie się filmem.

Doctor Strange 2

Kolejne filmy w MCU. Co obejrzymy po Avengers: Endgame?

Data premiery: Czekamy na ogłoszenie

Reżyser: Scott Derrickson

Obsada: Benedict Cumberbatch , Rachel McAdams i Benedict Wong

Co wiemy: Na razie bardzo mało. Doctor Strange z 2016 roku bez wątpienia był nastawiony na kontynuację. Wprowadzono wówczas wiele elementów do tej pory nie eksplorowanych w MCU, co daje szansę na wiele ciekawych filmów. W grudiu 2018 roku ujawniono, że Scott Derrickson po cichu podpisał kontrakt na wyreżyserowanie sequela Doctora Strange’a z powracającym do swojej roli Cumberbatchem. Dodatkowo mamy na ekranie zobaczyć również Rachel McAdams i Benedicta Wonga.

Czarna Pantera 2

Kolejne filmy w MCU. Co obejrzymy po Avengers: Endgame?

Data premiery: Czekamy na ogłoszenie

Reżyser/scenarzysta: Ryan Coogler

Obsada: Chadwick Boseman, Letitia Wright

Kolejne filmy w MCU. Co obejrzymy po Avengers: Endgame?

Co wiemy: Większość filmów z MCU odebrana została pozytywnie zarówno przez krytyków jak i publiczność. Żaden jednak nie spotkał się z tak wielkim entuzjazmem do Czarna Pantera. Sukces tej produkcji potwierdza tegoroczne rozdanie Oscarów. Nic dziwnego, że według źródeł The Hollywood Reporter reżyser Ryan Coogler podpisał już kontrakt na wyreżyserowanie i napisanie scenariusza do sequela. Powrócić do swoich ról mają Chadwick Boseman (T’Challa) i Letitia Wright (Shuri). Podobno Coogler ma scenariusz skończyć w tym roku lub na początku przyszłego.    

Na razie jedyną produkcją, którą na pewno zobaczymy w kinie jest Spider-Man: Far From Home. Jeśli chodzi o resztę, wiele rzeczy może jeszcze ulec zmianie. Pozostaje nam tylko obserwować informacje podawane przez Disney i Marvela, a także śledzić wypowiedzi osób zaangażowanych w poszczególne projekty. Jedno jest pewne, kolejne filmy w MCU powstaną.

Czytaj też: LEGO świętuje Dzień Gwiezdnych Wojen nowym zestawem klocków

Źródło: bgr.com