WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Epic Games Store z długo wyczekiwaną funkcją. Tylko niedopracowaną…

Sklepik Epic Games Store oferuje coś na co czekało wiele osób. Szkoda tylko, że całość wykonano tak mizernie.

Epic Games Store aktualnie chyba jako jedyny sklep ma szansę zagrozić Steamowi w jakikolwiek sposób. Do pokonania Valve jeszcze długa droga, ale Epic się nie poddaje i dodaje do swojego klienta brakujące funkcje.

Jedną z rzeczy, o którą proszono w Epic Games Store (a przeciwnicy sklepu, jej brak wykorzystywali przy każdej okazji) były wishlisty. Na nasze – lista życzeń. Prosta funkcja pozwala dodać nam tytuł do naszej prywatnej listy, z której moglibyśmy bezproblemowo obserwować postępy w produkcji danych tytułów czy zmiany cen. Deweloperzy za to doceniają wishlisty za to, iż dzięki nim mogą oszacować zainteresowanie wokół ich tytułów.

Epic Games Store wprowadził listy życzeń i teraz każdy może dodawać gry na swoje prywatne listy, klikająca niewielką ikonkę „serduszka” obok nazwy gry. Tylko jest w tym wszystkim kilka problemów, a sam Epic przyznaje, że nad swoimi wishlistami będzie jeszcze pracował.

Okazuje się bowiem, że aktualnie możemy sobie tylko przeglądać dodane gry do naszej listy. Problem w tym, że nie otrzymamy tak jak na Steam powiadomienia o przecenieniu danej gry. A to już spory minus. No i jeszcze Epic powinien pomyśleć o czymś innym niż graficzne prezentowanie wishlisty zamiast serduszka. Niektórzy niedzielni gracze nie rozumieją filozofii stojącej za takową funkcją i mogą nie widzieć sensu w dodawaniu gier na swoje listy.