WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zergotech Freedom, czyli nowy wymiar ergonomicznej klawiatury mechanicznej

Zergotech Freedom, czyli nowy wymiar ergonomicznej klawiatury mechanicznej

Firma Zergotech z Sydney wreszcie ruszyła ze sprzedażą swojej ergonomicznej klawiatury mechanicznej Freedom, która powstała we współpracy z Boost Design.

Zergotech Freedom zdobył swojego czasu nagrodę Red Dot za wzornictwo produktu, a nawet Australian Good Design Award. Obie nagrody doceniają w tym modelu przede wszystkim innowacyjność, którą widać po opatentowanych przesuwanych podpórkach pod dłonie oraz pół-ortogonalny układ klawiszy, który w teorii ma usprawnić proces uczenia się nowej formy klawiatury.

Sam w sobie Zergotech Freedom posiada prawie każdą funkcję, której oczekuję od podzielonej ergonomicznej klawiatury. Mowa w tym o możliwości wybrania czterech różnych przełączników mechanicznych na czele z serią Kailh Silent, czy kompatybilność z wieloma systemami operacyjnymi razem z programowalnym interfejsem do przemapowania klawiszy.

Nie zabrakło też możliwości manipulowania połówkami klawiatury oddzielnie, a nawet zastosowanych na klawiszach O-ringów, które dodatkowo wyciszają klawiaturę.

Czytaj też: RTX 3070 Founder Edition to karta krótsza od pozostałych modeli

Niestety przyjemność korzystania z takiego cacka jest kosztowna, bo wymaga wyłożenia 339 dolarów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News