Reklama

Europejczycy najwidoczniej pokochali tego elektrycznego SUVa

Lubicie SUVy, czy może nie dajecie się porwać obecnym trendom na rynku? Może nawet macie już swojego ulubionego i to… elektrycznego? Jeśli tak, to wybierając Audi e-tron nie będziecie należeć do małego grona.

Okazało się bowiem, że globalna sprzedaż modelu e-tron jest w tym roku blisko dwukrotnie wyższa niż w zeszłym i to z jednej strony zadziwiające, a z drugiej zrozumiałe. Powracamy bowiem do życia po najgorszym momencie pandemii, co sprawia, że finanse trzymamy raczej „na krótko”, ale z drugiej strony władze wielu państw ruszyły z dofinansowaniami na zakup EV.

Są więc powody na to, dlaczego sprzedaż całkowicie elektrycznego Audi ma się dobrze. W pierwszej połowie 2020 roku firmie udało się zwiększyć sprzedaż tego modelu o całe 86,8% (w porównaniu do poprzedniego), co zaowocowało sprzedażą 17641 egzemplarzy na całym świecie.

Ogromną popularnością Audi e-tron cieszy się zwłaszcza w Europie, gdzie jest najlepiej sprzedającym się całkowicie elektrycznym SUVem.

W pełni elektryczny model Audi wyprzedza swoich konkurentów na całym świecie w segmencie pełnowymiarowych samochodów elektrycznych typu SUV z zasilaniem akumulatorowym. Jest to nawet ogólnie najlepiej sprzedający się elektryczny SUV w Europie.

Czytaj też: Kute felgi Hondy Civic Type R doczekały się własnego filmu

Gdzie Audi e-tron stanowi główną część sprzedaży modeli Audi? Oczywiście nie w Polsce, a w krajach lubujących się w EV:

  • Islandia – 93%
  • Norwegia – 92%
  • Izrael – 14%
  • Szwecja – 12%

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News