Reklama
aplikuj.pl

Kute felgi Hondy Civic Type R doczekały się własnego filmu

Produkcja Honda Civic Type R zatrzymana, Produkcja Honda Civic Type R, Honda Civic Type R

W lutym Honda ujawniła naprawdę bardzo potrzebną dla modelu Civic Type R aktualizację, ale też ujawniła wydanie tego samochodu w limitowanej edycji, która ma na celu odzyskanie rekordu na torze Nurburgring.

Oprócz nowej deski rozdzielczej, jednym z wyróżników modelu Civic Type R Limited Edition jest lekka konstrukcja. Honda usunęła w nim panele ograniczające hałas i tylne przewody grzejne, co pozwoliło samochodowi zrzucić 12,7 kilogramów. To jednak nie koniec zabaw w odchudzanie.

Honda zmodernizowała też felgi do zestawu kutych aluminiowych odpowiedników od BBS owiniętych oponami Michelin Pilot Sport Cup 2. To z kolei obcięło ogólną wagę o kolejne 10 kilogramów i najwidoczniej było zmianą z rodzaju tych, którymi po prostu trzeba się pochwalić.

Honda wypuściła oficjalne wideo w stylu „jak to jest zrobione”, aby pokazać, co kryje się za tymi lekkimi felgami BBS. Cały proces można oczywiście opisać, bo w teorii nie ma w tym specjalnej filozofii (via Motor1).

Czytaj też: Honda Civic Type R ustanowiła nowy rekord FWD

W przeciwieństwie do kształtowania felg za pomocą stopionego metalu, kucie wykorzystuje ciepło i ciśnienie do kształtowania aluminium – podobnie jak przy produkcji mieczy. Daje to pewność, że drobnoziarnista struktura jest mocna i lekka, eliminując małe przestrzenie wewnątrz materiału powstałe podczas używania stopionego metalu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News