WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Europejski samochód Tesli. Elon Musk wyjawia plan

Europejski samochód Tesli. Elon Musk wyjawia plan

Tesla po podbiciu Ameryki Północnej i Chin ruszyła z planem podboju Europy, rozpoczynając budowę swojej Gigafactory w Berlinie. To w tej fabryce powstanie prawdziwie europejski samochód Tesli.

Mały elektryczny hatchback praktycznie pewny

Elon Musk wyjawił nowe informacje na temat nowego modelu Tesli, który ma zostać zaprojektowany w Europie, a dokładniej mówiąc, w Berlinie. Prezes firmy wyjawił, że prawdopodobnie będzie to mały elektryczny hatchback, albo „coś w tym stylu”. Nic w tym dziwnego, bo ten typ nadwozia w rzeczywistości cieszy się najwyższą popularnością właśnie „u nas”.

Czytaj też: Tesla ponownie zwiększyła zasięg Modelu S. Konkurencja już mu nie straszna
Czytaj też: Tesla ulepszy zasięg Modelu Y? Nowe odkrycie na to wskazuje
Czytaj też: AMD i Tesla połączą siły? Navi 23 trafi do elektrycznych samochodów?

Już wcześniej, bo po ogłoszeniu planu budowy Gigafactory w Berlinie, dyrektor generalny Elon Musk wspomniał, że Tesla zamierza również założyć centrum projektowe w Niemczech i zaprojektować lokalnie nowy samochód elektryczny.

Czytaj też: Tesla ujawni nowy wygląd Cybertrucka już niebawem
Czytaj też: Elektryczna przyszłość Volkswagena, to w skrócie walka z Teslą
Czytaj też: Tesla ulepszyła Model Y przez odświeżenie Modelu 3

Do tej pory Musk rzadko komentował nadchodzący nowy pojazd Tesli, ale teraz poniekąd wziął sprawy w swoje ręce, jeśli idzie o rekrutowanie pracowników do swojej firmy i centrum projektowego. Musk uważa bowiem, że „w Europie jest wielu utalentowanych projektantów i inżynierów„.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News