WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Facebook wreszcie da odpocząć Waszym oczom

Facebook wreszcie da odpocząć Waszym oczom

Czy dziwi Was momentami to, jak długo musimy czekać na tak przydatne funkcje, jak dodatek trybu ciemnego do aplikacji? Przykładowo my DarkMode na naszym portalu już mamy, więc poniekąd wyprzedziliśmy Facebooka w innowacjach.

Facebook oferuje już wprawdzie ciemny tryb w desktopowych wydaniach swojej aplikacji, ale teraz potwierdził, że testuje go również dla swoich aplikacji mobilnych. Jako pierwszy zauważył to serwis SocialMedia Today, zaznaczając, że Facebook udostępnił Dark Mode bardzo niewielkiemu procentowi ludzi na całym świecie.

Dalej już mamy informacje prosto od rzecznika firmy, który twierdzi, że mobilna wersja trybu ciemnego Facebook „ma na celu ograniczenie olśnienia”, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia. Innymi słowy, biel aplikacji ma nie „bić po oczach”. Nie wiemy jednak jeszcze, kiedy ten tryb będzie dostępny dla wszystkich użytkowników mobilnych.

To samo w sobie zaskakujące, że Facebookowi tak długo zajęło wprowadzenie mobilnego dark mode, kiedy Instagram, Messenger czy WhatsApp już go mają.

Czytaj też: Wystarczy spreparowana płyta DVD do oszukania PlayStation 2

Odmiany trybu słabego oświetlenia i ciemnego – które pozwalają użytkownikom zmienić kolor tła okna aplikacji na czarny – są popularne nie tylko dlatego, że ułatwiają przeglądanie dla niektórych użytkowników i są nieco bardziej estetyczne. Mogą też pozyutywnie wpływać na baterię (patrz ekrany AMOLED).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News