Reklama
aplikuj.pl

FakeHunter Challenge – chętni zapolować na kilka fake newsów?

fake news, fake hunter challenge

Chcecie zostać FakeHunterem? Wkrótce będziecie mieli taką możliwość. Weekend z fake newsami!

W dniach 13-15 listopada szykuje się specjalna akcja polegająca na odnajdywaniu w sieci fake newsów. Podejmiecie wyzwanie i znajdziecie nieprawdziwe informacje?

Czytaj też: Lepszy zasięg T-Mobile w górach. Internet na Księżycu, a my mamy w górach nie mieć?
Czytaj też: WhatNext patronem medialnym wydarzenia Google Cloud for Business
Czytaj też: Pierwsze plotki dotyczące iPhone 13

Konkurs z nagrodami

W dniach 13, 13 i 15 listopada każdy może wziąć udział w wyzwaniu polegającym na wyszukiwaniu i weryfikacji fake newsów w sieci i otrzymać za to nagrody. Punkty można otrzymywać m.in. za zgłoszenie nieprawdziwej informacji. Jeśli więc macie dość nieprawdziwych informacji na temat technologii 5G, Covidu, raka czy szczepionek to macie szansę oczyścić trochę Internet.

Czytaj też: Czarnobyl zyskał nowego bywalca. To robotyczny pies Spot
Czytaj też: Jaką wydajność ray tracingu zaoferuje AMD Radeon RX 6800 XT?
Czytaj też: Kia zajmie się stworzeniem platformy dla pojazdów wojskowych nowej generacji

Cztery konkurencje

Szczegóły konkursu poznacie pod tym linkiem. Aby wziąć udział nie trzeba mieć ukończonego 18 roku życia. Wymagana jest tylko znajomość języka polskiego lub angielskiego. Uczestnicy będą polować na fake newsy, by następnie przejść do kolejnej konkurnecji polegającej na przygotowaniu prawdziwych informacji. Trzeci etap to poprawianie innych FakeHunterów. Ostatni etap to konkurencja polegająca na wyśledzeniu za pomocą dostępnych narzędzi internetowych i programistycznych pierwotnego, rzeczywistego źródła fałszywej informacji, zweryfikowanej jako fake news w serwisie #FakeHunter lub przez jury, przedstawienia dowodów i materiałów o tym świadczących.