WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Honda Civic Type R ustanowiła nowy rekord FWD

Honda Civic Type R ustanowiła nowy rekord FWD

Na torze Suzuka Honda Civic Type R ustanowiła właśnie rekord najszybszego produkowanego samochodu z napędem na przednie koła.

U schyłku 2019 roku rekord ten należał do innego czterodrzwiowego hatchbacka, a dokładniej mówiąc Renault Megane RS Trophy-R, który pokonał tor w 2 minuty i 25,4 sekundy. Teraz jednak pobił go Civic Type R w wersji limitowanej o całe półtorej sekundy.

Technicznie rzecz biorąc, Honda nie pobiła rekordu produkcyjnym pojazdem, ponieważ korzystała z samochodu rozwojowego, ale jak sama zaznacza, wykorzystana wersja miała „te same specyfikacje techniczne, co wersja produkcyjna, bez żadnych modyfikacji ani ulepszeń wydajności”.

Rekordowa próba odbyła się w lutym, kiedy Honda dokończyła prace nad samochodem, ale dopiero teraz firma ogłosiła swój rekord. Ten powędrował na konto Honda Civic Type R Limited Edition, który powstaje w nakładzie zaledwie 700 egzemplarzy.

Czytaj też: Hybrydowy crossover Toyota Corolla 2021 już po premierze

Wyjątkowa w tym wydaniu jest dbałość o wagę, bo ten model jest lżejszy od zwykłego Civic Type R za sprawą kutych aluminiowych felg i przewodów, co zapewniło łączny spadek wagi o 20,8 kg. W europejskiej wersji dodatkowo samochód traci 47 kg po porzuceniu systemu infotainment i klimatyzacji.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News