Reklama

Nowy Mercedes SL dostrzeżony w ciężkim kamuflażu

Obecny Mercedes SL po 8 latach spoczywania w tej samej generacji i po 4 latach od ostatniego liftingu nie jest najlepszym modelem pod kątem sprzedaży, ale Daimler ani śni, żeby go porzucać.

Całkowicie nowy model w myśl zupełnie świeżej generacji został po raz pierwszy zauważony podczas testów w kwietniu 2016 roku, ale był to tylko okropny muł testowy. Na początku tego roku nowy SL został po raz pierwszy dostrzeżony z własnym nadwoziem, a teraz uzyskaliśmy jak dotąd najlepsze spojrzenie na ten model, choć ciężki kamuflaż zdecydowanie nie jest tutaj mile widziany.

Da się jednak dostrzec, że Mercedes szykuje nowego SL z myślą o legendarnym już kształcie 300 SL, co sprawia, że ten samochód będzie zupełnie inny w porównaniu do obecnego modelu (via Motor1).

Jedną z największych zmian będzie porzucenie twardego dachu w tym kabriolecie na miękki (jak to zrobiło ostatnio BMW), a nawet opcja 4-osobowej kabiny 2+2.

Czytaj też: Możecie kupić starego Mercedesa S600 Michaela Jordana

Po raz pierwszy AMG jest bezpośrednio zaangażowane w proces rozwoju i zajmuje się SL tuż obok GT drugiej generacji. Uważa się, że oferta nowych SL rozpocznie się od wariantu SL 43 w wersji z napędem na tylne koła, a skończy się na SL 73e z 4Matic. Ten ostatni mógłby wykorzystać nadchodzący hybrydowy układ napędowy AMG z 4-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News