Reklama
aplikuj.pl

FIFA 23 porównana. Wersja pecetowa w końcu nie odstaje od reszty

fifa 23

Pojawiły się pierwsze analizy graficzne FIFA 23. Produkcja wygląda bardzo podobnie na każdej platformie, ale da się dostrzec drobne różnice. Oto czego się spodziewać!

FIFA 23 – nowe stare?

Czym chwalą się w Electronic Arts na temat FIFA 23? Oficjalnie czytamy następujące komunikaty:

EA SPORTS FIFA 23 wprowadza światową piłkę The World’s Game na murawę dzięki technologii HyperMotion2, która jeszcze bardziej zwiększa realizm rozgrywki. W ramach aktualizacji popremierowej do gry trafią zarówno kobiece, jak i męskie rozgrywki FIFA World Cup, a także kobiece zespoły klubowe, funkcje crossplay i nie tylko. Ciesz się niezrównanym realizmem – w grze FIFA 23 znajdziesz ponad 19 000 piłkarzy, przeszło 700 zespołów, 100 stadionów i ponad 30 lig.

Czytaj też: Niesamowity zwiastun fabularny A Plague Tale Requiem, średniowiecznego The Last of Us

Nowa FIFA 23 dostępna jest na wielu platformach, ale dziś tak naprawdę liczą się już tylko PC, PlayStation 5 oraz konsole Xbox Series. Pozostałe wydania gry nie oferują nowości i nie warto się na nich skupiać. Najnowsze sprzęty pozwalają za to serii dalej się rozwijać. Czy jest jakiś sprzęt, na którym zdecydowanie powinniśmy grać w nową część? Pierwsze porównania wskazują na podobieństwa gry na każdej nowoczesnej platformie.

Porównanie FIFA 23

Zacznijmy od jakości FIFA 23 pod kątem rozdzielczości i płynności. Oto jak działają poszczególne wersje gry:

  • PlayStation 5 – 4K i 60 fps
  • Xbox Series S – 1080p i 60 fps
  • Xbox Series X – 4K i 60 fps
  • PC – 4K i 120 fps

Konsole oferują rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę, która zostaje zmniejszona do 30 fps podczas powtórek. Komputer z RTX 3080 pozwoli za to grać w 120 klatkach na sekundę, schodząc do 60-70 fps przy powtórkach.

Czytaj też: Gotham Knights na PC sprawi, że zaczniecie się zastanawiać nad porzuceniem konsol

Warto tutaj dodać, że wersja PC w końcu nie jest oparta o wydanie z PlayStation 4 i Xbox One, oferując to samo, co edycja PlayStation 5 oraz Xbox Series już od jakiegoś czasu. Wszystkie gry oferują ten sam poziom modeli, tekstur czy oświetlenia. Trochę gorsze cienie widoczne są na Xbox Series S, a PC oferuje ich wyższą rozdzielczość niż edycja PS5/XS. FIFA 23 na PlayStation 5 i Xbox Series X są praktycznie identycznymi grami.