WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Filmy od PlayStation – jakie produkcje możemy otrzymać?

Filmy od PlayStation – jakie produkcje możemy otrzymać?

Filmy od PlayStation. Tak, Sony zamierza samemu zająć się filmami na podstawie gier tak, aby w końcu były one dobre.

Jakie są zazwyczaj filmy na podstawie gier? Cóż, zazwyczaj otrzymujemy produkcje co najwyżej dobre, które nie mogą przebić się do światowej czołówki. Tomb Raider, World of Warcraft, Need for Speed – gry stworzyły tyle wspaniałych światów, z których można by napisać tyle ciekawych scenariuszy filmów, a wciąż otrzymujemy „tylko” dobre produkcje. PlayStation bierze więc sprawy w swoje ręce i zakłada PlayStation Productions.

Czytaj też: Recenzja 6. odcinka finałowego sezonu Gry o Tron – zakończenie serialu

PlayStation Productions znajduje się w placówce Sony Pictures w Culver City w stanie Kalifornia. Za jego sukces ma odpowiadać Asad Quzibash (były menedżer marketingowy Sony) oraz Shawn Layden, szef Sony Interactive Worldwide Studios. Drugi z panów już przyznał, że to czym się aktualnie zajmuje od zawsze było jego marzeniem. Jakie produkcje może stworzyć PlayStation Productions?

Pod uwagę ma być brany cały katalog tytułów ekskluzywnych firmy. Jest zatem szansa na filmowe:

  • Uncharted
  • The Last of Us
  • God of War
  • Killzone
  • Horizon: Zero Dawn

…oraz wiele innych marek. Ciekawe, czy otrzymamy również coś dla młodszych widzów jak np. Knack? Produkcja mogłaby się sprawdzić jako animacja filmowa.

Najbardziej ciekawe jest to, czy pod PlayStation Productions zostanie podciągnięte tworzenie filmu Uncharted, który już od dłuższego czasu rodzi się w bólach. Sony zapowiedziało, że nie wyda średniego filmu i będzie go opóźniać aż osiągnie on odpowiedni poziom. Być może z nową siłą uda się zacząć produkcję. Póki co, pozostaje nam fanowski film.

Czytaj też: Konkurencja next-genów będzie ogromna

Źródło: wccftech.com