Reklama

Firefox przegrywa z Edge. Użytkownicy wolą przeglądarkę Microsoftu

Chyba niewiele jest osób, szczególnie wśród fanów Firefoxa, którzy przewidzieliby taki wzrost popularności Microsoft Edge. Tymczasem to obecnie druga przeglądarka na świecie, która właśnie przegoniła “płonącego lisa”.

Król jest tylko jeden

Zanim przejdziemy do miejsca drugiego i trzeciego, bo to właśnie na nich znajdują się Edge oraz Firefox, przyjrzyjmy się liderowi rynku. A tym, z udziałem na poziomie 68,5% jest Google Chrome.

Integrując swoje usługi oraz urządzenia, takie jak smartfony i laptopy, przeglądarka Google’a w zasadzie od lat nie ma sobie równych na rynku. Nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miał się w najbliższym czasie zmienić.

Zobacz też: Czy można samodzielnie zmierzyć PEM? Można, tylko mało kto potrafi to zrobić

Edge przed Firefoxem i Internet Explorerem

Microsoft Edge był w marcu drugą najpopularniejszą przeglądarką internetową na komputerach i laptopach z wynikiem 7,59%. Aplikacja wyprzedziła tym samym Firefoxa z wynikiem 7,19%.

To pokazuje, że choć w zasadzie od zawsze przeglądarki Microsoftu były wyszydzane, to stają się one coraz lepsze i przyciągają kolejnych użytkowników.

Warto też zauważyć, że na miejscu czwartym znajduje się druga przeglądarka Microsoftu – Internet Explorer 11 z wynikiem 5,60%.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News