WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Firma stojąca za podkręcaniem Jaguarów wzięła się za koncept elektrycznego I-Pace

Lister SUV-E Concept jest pierwszym elektrycznym dziełem brytyjskiej marki, która zasłynęła z modernizowania Jaguarów. Innymi słowy, to I-Pace z zastrzykiem charakteru.

Lister nie zapewnił nam jednak wielu szczegółów na temat mechanicznych poprawek, ale wskazuje, że aktualizacja oprogramowania poprawia moc i moment obrotowy. Sprint do 96 kilometrów na godzinę trwa ponoć około czterech sekund, a brak wzmianek o bateriach sugeruje pozostawienie jej na poziomie standardowych 377 kilometrów w teście EPA.

Lister SUV-E Concept zrzucił też kilogramy za sprawą dodatków z włókna węglowego na przednim zderzaku, splitterze, masce, czy tylnym zderzaku i spojlerze. W tej kwestii nie zabrakło też elementów z włókna szklanego przy nadkolach, czy maskownicach. Firma postawiła też na zestaw tytanowych felgi węglowo-ceramicznych tarcz hamulcowych. Wynik? Spadek wagi o całe 100 kilogramów, które wraz z regulowanym zawieszeniem tłumaczą wzrost wydajności.

W środku Lister użył skórę Nappa w całej kabinie, a na sam koniec oszacował, że wersja produkcyjna SUV-E Concept kosztowałaby około 161 tysięcy dolarów. Firma planuje jedynie zbudować ich ograniczoną serię, więc nie pozostawi konceptu „tylko dla konceptu”.

ŹRÓDŁO: Motor1