Reklama
aplikuj.pl

Nowe aktualizacje Map Google wpłyną na bezpieczeństwo podczas pandemii

Google wciąć wprowadza nowe aktualizacje Map Google, które mają ułatwić nam życie podczas pandemii. Od początku roku dodano ich przeszło dwieście, a kolejne mają znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo podczas poruszania się.

Aktualizacje Map Google wprowadzą informacje o zakażeniach i zatłoczeniu na danym obszarze

Google cały czas dodaje do swoich Map usprawnienia związane z pandemią COVID-19. Dzięki nowym funkcjom możemy sprawdzić popularne godziny, w których dany sklep jest najbardziej oblegany lub jakie obostrzenia panują w danym miejscu. teraz do aplikacji na Androidzie i iOS trafią kolejne nowości.

Nowa funkcja, pokaże nam informacje o wszystkich przypadkach zakażenia zanotowanych na wybranym przez nas obszarze, a za pomocą szybkich linków będziemy mogli sprawdzić lokalne zasoby na temat koronawirusa pochodzące bezpośrednio od władz lokalnych. Dzięki temu jeszcze przed wyjazdem będziemy wiedzieć jakie warunki panują w miejscu docelowym.

Czytaj też: Mozilla pozwoli na oglądanie kilku filmów w trybie Obraz w obrazie na raz
Czytaj też: Microsoft Edge dostanie kolejne ulepszenie, tym razem estetyczne
Czytaj też: Paczki z Amazona zamówimy do Paczkomatu? W końcu jest to możliwe

Kolejna nowość dotyczy informacji o zatłoczeniu pokazywanych w czasie rzeczywistym. Nie będą to tylko miejsca pokroju muzeów czy sklepów, ale co chyba najważniejsze – autobusy, pociągi czy linie metra. O ilości osób w danej komunikacji publicznej dowiemy się dzięki użytkownikom z całego świata, którzy udostępniają te dane.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News