Reklama

Elektryczny Mustang z siedmioma silnikami kontra benzynowy kuzyn

elektryczny-mustang-z-siedmioma-silnikami-kontra-benzynowy-kuzyn

Oto pojedynek, o który nie prosiliśmy, ale którego pragnęliśmy. Elektryczny samochód Mustang Cobra Jet 1400 zmierzył się ze swoim benzynowym odpowiednikiem.

Umówmy się – oba samochody, to cacka, za które niejeden z nas dałby się pokroić… albo przynajmniej przejechać się za kółkiem. Po stronie elektrycznej występuje Mustang Cobra Jet 1400, który ze swoimi siedmioma silnikami generuje 1400 koni mechanicznych (niedawne testy wykazały jednak 1502 KM na kołach) i 1491 Nm momentu obrotowego.

Po stronie spalinowej występuje z kolei najnowszy wariant Mustang Cobra Jet, który wykorzystuje 5,2-litrową wersję 5-litrowego silnika V8 Coyote firmy Ford z potężną 3,0-litrową turbosprężarką Whipple. Niestety, dokładna liczba wyjściowa osiągów tego zespołu napędowego nie jest znana, ale Ford ogłosił, że zarówno elektryczne, jak i spalinowe modele Cobra Jet pokonują ćwierć mili poniżej dziewięciu sekund.

Czytaj też: Premiera modelu Volkswagen Golf Variant i Alltrack 2021

Teraz obejrzyjcie nagranie powyżej i odpowiedzcie sobie na pytanie, czy wynik rzeczywiście był zaskakujący. Dla podsycenia napięcia, powiem tylko tyle, że tuż po starcie Cobra Jet 1400 aż podniósł swoją przednią oś, a ćwierć mili, czyli 402 metrów przejechał ostatnio w 8,27 sekundy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News