WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ford stworzył łóżko z wykorzystaniem samochodowego asystenta toru jazdy

Kto by pomyślał, że nowoczesny system pomagający kierowcom znajdzie zastosowanie w… projektowaniu nowatorskiego łóżka? Firma Ford zdecydowała się na wykorzystanie asystenta toru jazdy tak, aby utrzymać obu partnerów w łóżku na osobnych „stronach”. 

Ford musiał oczywiście jakoś uzasadnić swój nieoczekiwany projekt, więc powołał się na badaniach, które wykazały, dlaczego łóżko Lane-Keeping jest w ogóle potrzebne. Inżynierowie firmy twierdzą, że jedna na cztery osoby w związku sypia lepiej w pojedynkę, a niedobór snu z kolei może prowadzić do obrażeń i wypadków drogowych. Odseparowane łóżka stanowiły rozwiązanie dla niektórych pozbawionych snu par, ale to „utrzymywanie ich razem jest ważne.” – twierdzi Ford.

Stąd też projekt na Lane-Keeping Bed, które pokazano na filmie powyżej. Łóżko obraca swój „materac” na taśmie przenośnika, centralizując osoby znajdujące się na łóżku. Pozycje tych osób są ustalane za pomocą czujników masy w łóżku. Czujniki te działają w sposób podobny do radaru i czujników kamery w samochodzie Forda wyposażonym w asystent utrzymania pasa ruchu, utrzymując pojazd w środku między oznaczeniami jego pasa.

Ten wynalazek jest niczym innym, jak częścią programu Ford Interventions, którego celem jest rozwiązywanie codziennych problemów związanych z rozwiązaniami zaczerpniętymi z projektowania samochodów.

Czytaj też: Górzyste tło w przypadku Toyoty RAV4 TRD Off-Road 2020 to nie przypadek

Źródło: Ford, New Atlas