Reklama
aplikuj.pl

Kupujcie do 2022 roku albo się żegnajcie z Fordem Mondeo

Fordem Mondeo

W USA żył sobie do zeszłego roku Ford Fusion, którego europejski odpowiednik jest jest z nami od 1993 roku. Niestety w dobie nowej ery motoryzacji lepiej pożegnajcie z Fordem Mondeo.

Producentowi nie po drodze z Fordem Mondeo

Firma ogłosiła, że pod koniec marca 2022 roku europejski rynek raz na zawsze pożegna się z Fordem Mondeo. Te plany zakończenia montażu średniej wielkości sedana i kombi w fabryce w Walencji w Hiszpanii zostały podjęte względu na „rosnącą zmianę preferencji klientów”, czyli po prostu wzrost popularności crossoverów i SUVów.

Czytaj też: Premiera Ford Explorer King Ranch 2021. Oto prawdziwy król rancz

Wprowadzony na rynek w 1993 roku jako zamiennik Sierra, Ford Mondeo osiągnął w Europie około 5 milionów sprzedanych egzemplarzy. Nie wydaje się to więc słabą sprzedażą, ale jak powiedział rzecznik firmy w Automotive News Europe: „segment rynku, w którym konkuruje Ford Mondeo, kurczy się od lat i spadł o około 80 procent od 2000 roku”.

Czytaj też: Odświeżony Ford Fiesta Active na zdjęciach

Należy jednocześnie pamiętać, że Ford Mondeo nie odejdzie całkowicie, ponieważ Ford nadal sprzedaje samochód w Chinach, gdzie model został zaktualizowany w zeszłym roku. Firmie najpewniej nie opłaca się jednocześnie przygotowywać w Europie jego kolejnej generacji, bo tak się składa, że ta obecna, która skończy żywot Mondeo w 2022 roku, będzie miała na karku już 8 lat.