Reklama

Poznajcie szczegóły najładniejszej gry na nextgeny. Fortnite na PS5 i Xbox Series

fortnite, ps5, xbox series

Epic Games jednak nie czeka na Unreal Engine 5 i już teraz wydaje ulepszoną wersję gry Fortnite. Co będzie się działo na PS5 i Xbox Series?

Epic Games początkowo informowało, że Fortnite na PS5 i Xbox Series będzie działał w ramach kompatybilności wstecznej z PS4 i Xbox One. Tytuł miał w momencie premiery silnika Unreal Engine 5 otrzymać nextgenową wersję gry, ale okazuje się, że nastąpiła zmiana planów. Fortnite na premierę nowych konsol otrzyma dedykowaną wersję PS5 i Xbox Series.

Czytaj też: Wiedźmin 3 na Xbox Series X ładuje się tak szybko, że nie ma ekranu ładowania!
Czytaj też: Wyciek w Cryteku! Crysis Next, VR, Ryse 2 i inne
Czytaj też: PSVR nie skorzysta z mocy PS5. Co to Sony wymyśliło?

Fortnite na PS5

Czego się spodziewać po wersji gry na PS5? Tytuł zadziała w 4K oraz 60 klatkach na sekundę. Do tego tryb podzielonego ekranu również zadziała w 60fps! Gra ma wspierać wszystkie możliwości pada DualSense dzięki czemu poczujemy różnice strzelając z innego rodzaju broni. Do tego Fortnite obsługuje funkcje Activities na PS5, w tym możliwość przechodzenia bezpośrednio do lobby Battle Royale z wybraną rozgrywką solo, w parach lub w oddziałach. Po przejściu do lobby wystarczy ustawić się w kolejce do wybranego trybu. Ponadto – Znacznie przyspieszono wczytywanie, co nie tylko wpłynęło na poprawę wczytywania tekstur, lecz również bardzo skróciło czas od uruchomienia gry do dołączenia do meczu.

Czytaj też: Gry, które zasługują na nextgenowy upgrade, a nie update
Czytaj też: Assassin’s Creed Valhalla bez natywnego 4K na PS5. Ubisoft znowu komplikuje
Czytaj też: Ładowanie GTA 5 – 5 sekund. Spider-Man Miles Morales – 2 sekundy. Musicie to zobaczyć

Fortnite na Xbox Series

Gra na Xbox Series X zadziała w 4K i 60 klatkach na sekundę. W przypadku konsoli Xbox Series S – 1080p i 60fps. Tak samo jak na PS5 – podzielony ekran chodzi w 60fps. Ta wersja gry również umożliwia szybsze dołączanie do meczów.

Twórcy chwalą się również tym, że na obu konsolach świat gry będzie bardziej interaktywny. Drzewa czy trawa mają reagować na wybuchy, a ulepszona symulacja cieczy i dymu oraz zupełnie nowe efekty burzy i chmur będą zachwycać.

Czy stracę postęp?

Niezależnie od tego, na jakich platformach graliście wcześniej w Fortnite (lub planujecie grać równolegle do rozgrywki na nowych konsolach), rozgrywka międzyplatformowa nadal będzie dostępna, a wasze postępy i elementy kosmetyczne zostaną przeniesione na nowe platformy. 

Na Xbox Series X|S, jeśli prześlecie swój profil Xbox z Xbox One, wystarczy pobrać wersję gry na nową konsolę i już można powrócić do akcji. Na PlayStation 5 należy pobrać Fortnite z PlayStation Store i zalogować się, używając swojego konta Epic lub PlayStation Network.