Reklama
aplikuj.pl

PSVR nie skorzysta z mocy PS5. Co to Sony wymyśliło?

psvr, ps5

PlayStation VR będzie działać z PlayStation 5. Problem jednak w tym, że to działanie będzie dość ograniczone.

Sony znów ma problemy z komunikacją. Tym razem sprawa dotyczy PlayStation VR, ale chyba powoli sytuacja zaczyna się rozjaśniać. Co zatem z wirtualną rzeczywistością od Japończyków?

Czytaj też: Przy zakupie RTX 3080 i RTX 3090 otrzymacie Call of Duty: Black Ops – Cold War
Czytaj też: The Dark Pictures House Of Ashes! Przerażające saga z zapowiedzią kolejnej części
Czytaj też: Polskie Chernobylite zmierza na nextgeny! Zwiastun Was uraduje!

PSVR na PS5

Wiedzieliśmy, że PlayStation VR będzie działało na PS5 z grami stworzonymi pod PS4 w jakości PlayStation Pro. Wszyscy spodziewaliśmy się jednak tego, że gry na PSVR tworzone z myślą o PlayStation 5 pozwolą już za to skorzystać z pełni mocy PS5. Wydawało się to pewne, bo przecież reklamowany Hitman 3 na PS5 miał mieć obsługę PSVR, a do tego No Man’s Sky też chwaliło się wsparciem dla PSVR na PS5.

Okazuje się, że to jednak… nie tak jest. Bo PS5 nie wspiera PSVR. Żadna gra na PS5 nie będzie wspierała PSVR. Oznacza to, że wszystkie produkcje, które wyjdą na PSVR do czasu premiery PSVR 2.0 to tytuły, które będą mogły wykorzystywać maksymalnie moc PS4 Pro. Wspomniane Hitman 3 i No Man’s Sky będą wymagały do działania pod PSVR wersji gry na PS4.

Czytaj też: Spider-Man Miles Morales. Nowy strój tnie się w ruchu
Czytaj też: Sackboy: A Big Adventure na PS4. Deweloperzy dużo nie musieli wycinać
Czytaj też: Na Kickstarterze rusza kampania planszówkowej adaptacji Phantom Doctrine!

PSVR 2.0

Kiedy zatem spodziewać się PSVR 2.0? Sony niedawno po raz kolejny potwierdziło przywiązanie do tej technologii, jednakże wprost stwierdza, że czasy VR to jeszcze przyszłość. Najnowsze gogle PlayStation VR 2.0 zadebiutują najszybciej w 2022 roku. Brak natywnej obsługi PSVR przez PS5 ewidentnie wskazuje, że Sony pójdzie raczej w kierunku gogli niewymagających kabli podpiętych do urządzenia. Oculus Quest to hit branży VR i w tym kierunku będą szły wszystkie firmy. Czyżby nadchodziły czasy, gdzie będziemy mieli PlayStation konsolę + PlayStation gogle tak jak kiedyś PlayStation konsola + PlayStation konsola przenośna?