Reklama
aplikuj.pl

Gry, które zasługują na nextgenowy upgrade, a nie update

nextgeny gry

Są takie produkcje, które wyszły na Xbox One i PS4, ale zyskiwałyby naprawdę wiele, gdyby ktoś poświęcił im trochę czasu. Tutaj nie ma powinien być update, a upgrade.

Spojrzałem na listę gier, które niedawno przeszedłem lub te, z którymi się wstrzymuję do nextgenów. I tak czekam i czekam i wiecie co? Dlaczego w sumie żadna z poniższych gier nie ma zapowiedzianej wersji na PS5 i Xbox Series? Przecież te produkcje bardzo dużo by zyskały. Jeśli macie jakieś tego typu tytuły, które widzicie w nextgenowej wersji, a takowej nie dostaną to dajcie znać. Ja bym widział prawdziwie nextgenowe…

Czytaj też: Nowe karty AMD to nie rewolucja, na którą czekaliśmy
Czytaj też: Przegląd Wojska Polskiego, czyli czym walczą nasi?
Czytaj też: Poznajcie sekrety stojące za emblematem Bugatti Macaron

Mafia Remake

No jakim cudem nie mówi się o wersji na konsole nowej generacji to ja nie wiem. Ten tytuł aż prosi się o nową wersję na PS5 i Xbox Series. Produkcja trochę traci na podstawowym PS4 i Xbox One, a TAKA gra zdecydowanie powinna trafić do jak największej liczby graczy. Port na PS5 i Xbox Series pomógłby w jej promocji. Bo w Mafię trzeba zagrać. Rzadko zdarzają się takie tytuły w świecie gier.

Death Stranding

Kojima, gdzie jest port? Gdzie?! Specjalnie czekam, wierząc, że skoro powstała wersja na PC to teraz wykręcisz taki sam kosmos na PS5, a tutaj nic? Kompletnie nie rozumiem ciszy w temacie tej produkcji. Ale się w końcu doczekam, co nie? Tuptanie po tych ogromnych połaciach terenu w 4K i ustawieniach mam-nadzieję-ultra, będzie cudownym doświadczeniem.

Crysis Remastered

Kolejna z produkcji, w których aż się wierzyć nie chce, że deweloperzy milczą. Tytuł, który od zawsze jest kojarzony z wyciskaniem ze sprzętów co się da ma nie pokazać nextgenom, gdzie ich miejsce? Dodatkowa moc mogłaby nawet ulepszyć działanie Crytekowego ray-tracingu, a tytuł może działałby w końcu w natywnym 4K i stałych 60 klatkach na sekundę. No dobra, drodzy deweloperzy z Niemiec, to zróbcie tak – zapowiedź odnowionego Crysis 2 i wtedy zapowiedź Crysis Remastered na PS5 i Xbox Series. Bo chyba nie każecie mi grać w dwójkę i trójkę w ramach kompatybilności wstecznej?

Czytaj też: Gry do poruszania się podczas pandemii
Czytaj też: Czy PS5… czyli odpowiadamy na nietypowe pytania
Czytaj też: Wasze PS4 też już ledwo żyje?

Red Dead Redemption 2

Naprawdę? Grand Theft Auto 5 wydajecie na trzeciej generacji, a RDR 2 ma nie zostać specjalnie ulepszone? Ja wiem, że gra wygląda prześlicznie na Xbox One X, gdzie mamy nawet natywne 4K, ale skoro tam mamy takie 4K to na Xbox Series… możemy jeszcze sporo ulepszyć! Rockstar, zróbcie to GTA 5 i zajmijcie się RDR 2. Przynajmniej łatwiej będzie się czekało na GTA 6 na PS6 i Xbox Series XL.

Star Wars: Squadrons

Twórcy niby już odchodzą od tytułu i grzebią przy kolejnej produkcji… Ale wydać taką grę tuż przed startem nowych konsol i nie zapowiedzieć edycji PS5 i Xbox Series to nieporozumienie. To aż… nie wypada. Squadrons to w ogóle bardzo specyficzna produkcja. Nie w pełnej cenie, bez rozwoju zapowiedzianego na lata… od EA… Bardzo chciałbym poznać historię stojącą za tym tytułem.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon

Pozostając w klimacie Star Wars… Twórcy coś tam stale grzebią przy produkcji. A okazuje się, że gra na Xbox Series X bez jakichkolwiek patchy działa w 60 klatkach na sekundę! Gdyby tylko tak ktoś wyraził chęć ulepszenia jednej z najlepszych w ostatnich latach gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen… Respawn zdobyło by jeszcze więcej punktów szacunku, których i tak mają dużo u graczy. Ale tutaj mogę odpuścić prośby. Wystarczy, że EA wyda remake Mass Effect na PS5 i Xbox Series. Wtedy się dogadamy.

Czytaj też: 11 rzeczy, które musisz wiedzieć o PS5 i Xbox Series
Czytaj też: Kiedy kupić PS5, jeśli nie na premierę?
Czytaj też: Kiedy kupić Xbox Series, jeśli nie na premierę?