Reklama
aplikuj.pl

Widzieliście, jak wygląda Fortnite na Unreal Engine 5.1?

fortnite

Fortnite wraz ze startem nowego rozdziału gry, przeszedł także na nową wersję silnika graficznego. Unreal Engine 5.1 pokazuje, że nawet proste graficznie gry mogą szokować jakością oprawy!

Unreal Engine 5.1 w Fortnite

Unreal Engine 5 to rewolucyjny przeskok w jakości grafiki, zapewniający niespotykaną dotąd szczegółowość świata w grach. Funkcje Unreal Engine 5 nowej generacji, jak Nanite, Lumen, wirtualne mapowanie cieni i superrozdzielczość czasowa są teraz dostępne w Fortnite na PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC, a także poprzez cloud gaming.

Czytaj też: Opóźnione Assassins Creed. Gry z nowymi datami premier

Jakie dokładnie jest zadanie tych funkcji UE5 w Fortnite?

NANITE

Nanite zapewnia niezwykle szczegółową geometrię architektury. Oznacza to, że budowle są renderowane w czasie rzeczywistym z milionów wielokątów, a każda cegła, kamień, deska czy zdobienie ściany są osobno modelowane.

Także naturalne elementy krajobrazu są bardzo szczegółowe. Pojedyncze drzewa składają się z około 300 tys. wielokątów każde, a każdy kamień, kwiat i źdźbło trawy modelowane są osobno.

LUMEN

Funkcja Lumen to wysokiej jakości refleksy świetlne na połyskujących materiałach czy wodzie, tworzone z wykorzystaniem technologii śledzenia promieni.

Lumen zapewnia również globalne oświetlenie w czasie rzeczywistym w 60 FPS. Możecie podziwiać piękne wnętrza z odbitym światłem oraz interakcje postaci z oświetleniem otoczenia (na przykład, czerwony dywan może rzucić czerwony poblask na ubiór). Stroje z właściwościami emisyjnymi (czyli świecące) także rzucają świetlne refleksy na pobliskie obiekty i powierzchnie.

Czytaj też: Najlpopularniejsze gry na Steam Deck? Oczywiście, że są polskie gry!

WIRTUALNE MAPOWANIE CIENI

Wirtualne mapowanie cieni to ich wyjątkowa szczegółowość. Każda cegła, każdy liść i modelowany w grze szczegółrzuca własny cień, zaś te należące do postaci są odwzorowane z niezwykłą precyzją. W praktyce oznacza to, że nawet najdrobniejsze elementy, takie jak kapelusze czy inne dodatki będą widoczne w odpowiedni sposób w zarysie cienia.

SUPERROZDZIELCZOŚĆ CZASOWA (TSR)

Funkcja superrozdzielczości czasowej to ulepszenie tymczasowego antyaliasingu w Fortnite, zapewniające lepszą jakość grafiki oraz jej większą płynność.

Aby funkcje Nanite, Lumen, wirtualne mapowanie cieni i superrozdzielczość czasowa były dostępne w Fortnite na PlayStation 5 lub Xbox Series X|S, dopilnujcie, by wyłączony był tryb 120 kl./s (w sekcji „Grafika” ustawień graficznych).