Reklama
aplikuj.pl

Forza Motorsport 8 jednak nie taka nextgenowa?

forza Motorsport 8

Nowe informacje od studiów powiązanych z Microsoftem! Okazuje się, że nowa Forza Motorsport 8, która miała działać tylko na Xbox Series, włącza się też na Xbox One.

Forza Motorsport 8 – nowa generacja czy nie?

O grach Microsoftu jest od dłuższego czasu bardzo cicho. Jeszcze przed premierą konsol Xbox Series X oraz Xbox Series S mieliśmy okresy, gdy Microsoft co chwilę organizował jakieś wydarzenie, na którym dowiadywaliśmy się garści informacji o grach. Teraz jednak jesteśmy w sytuacji, gdy cała masa studiów Xbox po prostu w końcu pracuje nad tymi wszystkimi projektami, a gracze muszą uzbroić się w cierpliwość.

Sytuacja nie jest jednak idealna, bo na wiele z ogłoszonych (a do tego – nieogłoszonych) gier poczekamy być może dopiero do połowy tej generacji. Potem Microsoft będzie co chwilę szturmował świadomość graczy nowymi produkcjami, ale teraz jest trochę rozczarowujący spokój. Czyżby szykowało się kolejne rozczarowanie?

Czytaj też: Aktualizacja 2.4 do Diablo 2 Resurrected zmienia rozgrywkę

Cieszyłem się, że Forza Motorsport 8 będzie tytułem przeznaczonym tylko na Xbox Series X oraz Xbox Series S. Gran Turismo 7 działające na PS4 i PS5 nie jest tak dobre jakbym tego chciał i pokładałem nadzieję w prawdziwie nowogeneracyjnym FM8. A potem do sieci trafiły takie zrzuty ekranu, których autentyczność potwierdzono. Oto beta testy Forzy Motorsport 8 na Xbox One.

Powstaje teraz pytanie, czy Forza Motorsport 8 jednak będzie ograniczona do mocy Xbox One czy może powtórzy się sytuacja z Forzy Horizon 2, gdy Xbox One i Xbox 360 otrzymały dwie różne gry? Możliwy jest też scenariusz, w którym gracze Xbox One dostali znacząco uproszczony build gry na swoje konsole, ponieważ posiadaczy Xbox One jest bardzo dużo i zawsze jest to dodatkowa baza graczy mogących sprawdzić grę, a ostatecznie będzie ona dostępna tylko na Xbox Series?

Forza Motorsport 8 na Xbox & Bethesda Games Showcase 2022?

Wiele wątpliwości graczy co do gier Microsoftu zostanie zapewne rozwianych już 12 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego. W czwartek wieczorem zobaczyć mamy nowe informacje o grach powstających w zespołach Xbox Game Studios.

Czytaj też: Rozgrywka Skull and Bones wyciekła, bo nikt się nie przejmuje umowami

Przecieki, które teraz docierają do graczy mówią, że praktycznie każdy deweloper należący do grupy Xbox Game Studios zgłosił chęć pokazania czegoś nowego z przynajmniej z jednej gry. Show mające trwać 90 minut jest teraz obcinane z zawartości, ponieważ nie da się w tym czasie pokazać wszystkiego. Klęska urodzaju? W końcu.