WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Oto Futuro-e koncept przyszłości od Maruti Suzuki

Niespecjalnie idąca ostatnio z duchem technologicznego czasu w motoryzacji marka Maruti Suzuki, zaprezentowała właśnie koncept Futuro-e z myślą o przyszłości.

Maturi Suzuki niedawno ogłosiło, że chce sprzedać 1 milion zielonych samochodów (CNG, hybrydowy i w pełni elektryczny) w ciągu najbliższych kilku lat. Stąd właśnie Concept Futuro-e, który wskazuje przyszły kierunek projektowania, ogłaszając elektryczne i zelektryfikowane układy napędowe.

To crossover w stylu coupe, który, jak sugeruje jego nazwa, ma futurystyczny wygląd i jest elektryczny. Wygląda dość sportowo, jak na pojazd o takiej wysokości, co zawdzięcza niskiej linii dachu, która agresywnie opada do tyłu.

Na przednim panelu dominuje odważny pasek LEDowy na całej szerokości, który nadaje Future-e charakteru z dwoma ostro wykończonymi panelami niżej. Podobne rozwiązanie znalazło się na tyle, a ten sam szalony styl jest kontynuowany wewnątrz.

W kabinie znajdziemy duży zakrzywiony ekran na prawie całej desce rozdzielczej, czy fotele rodem ze statku kosmicznego dla czterech osób. Jak jednak Future-e wyewoluuje w produkcyjną wersję? Tego nie wiadomo.