WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Futurystyczne elektryczne kombi w wydaniu Volkswagena

Volkswagen ujawnił swój koncept o nazwie ID. Space Vizzion, który jest niczym innym, jak elektrycznym samochodem z nadwoziem kombi.

Firma twierdzi ponadto, że bazująca na niej wersja produkcyjna trafi na niektóre rynki pod koniec 2021 roku. Jest to więc jeden z tych konceptów, którym warto poświęcić chwilę uwagi, zwłaszcza że wkrótce zadebiutuje na targach Los Angeles Auto Show 19 listopada.

Space Vizzion jest niczym innym, jak pięciodrzwiowym kombi, choć Volkswagen chce, żebyśmy widzieli w nim połączenie crossovera z charakterystycznymi dla rodzin cechami i użytecznością rodem z SUVów. Jak wspomina Klaus Bischoff, szef Volkswagen Design:

Do tej pory z naszą rodziną ID. pokazaliśmy, co jest możliwe z pojazdami elektrycznymi w każdej znanej kategorii samochodów. Z ID. Space Vizzion tworzymy nowy, w pełni elektryczny segment.

Teaser Volkswagena oferuje przy tym tylko dwa zdjęcia kabiny, w której nie zabrakło nowoczesnego sznytu w ramach systemów rozrywkowych, czy czterem oddzielonym sporym tunelem środkowym fotelom. Space Vizzion jeździ na modułowej elektrycznej platformie, która jest przeznaczona specjalnie dla przyszłych pojazdów elektrycznych. Firma twierdzi, że ten model miałby zasięg 483 km.

ŹRÓDŁO: Motor1