Reklama

Lotus Elan może powrócić, aby zawalczyć z Porsche Boxsterem

Nowy Lotus Elan, powrót Lotus Elan, odświeżenie Elan

Czyżby hegemonię Porsche z udziałem modelu Boxster przerwie zarządzana teraz przez Geely marka Lotus? Koncepcja Elan może tego dokonać.

Oczywiście teraz Lotus nie jest marką, którą ciepło wspominaliśmy przez ostatnie lata. Firma miała więcej upadków, niż wzlotów, ale coś w tej kwestii ulega powoli zmianie i mowa tutaj zwłaszcza o modelu Evija – elektrycznym hipersamochodzie o mocy prawie 2000 koni mechanicznych. Jednak ten może być tylko początkiem, ponieważ Lotus chce odkurzyć niektóre ze swoich kultowych modeli. Jednym z nich ma być Elan (jego koncept widać na zdjęciach z 2010 roku) i choć wiele szczegółów o nim nie posiadamy, to ponoć ma szansę odmienić rynek.

Źródła zaznajomione z tą sprawą poinformowały brytyjski magazyn Autocar, że ludzie w Lotosie są „bardzo podekscytowani” konfiguracją samochodu, która podobno przybiera kształt dwumiejscowego kabrioletu umieszczonego nad modelem Elise.

Mówi się, że jest bardziej przestronny i wygodniejszy niż starzejący się roadster, a jednocześnie oferuje więcej udogodnień. Tradycyjnie jednak ma kultywować zamiłowanie Lotusa do lekkich konstrukcji, co sprawia, że nowy Lotus Elan powinien być lżejszy w porównaniu do ewentualnej konkurencji w postaci Porsche 718 Boxster, czy BMW Z4.